Jesteśmy największą, stacjonarną placówką medyczną na świnoujskiej mapie urodowej świadczącą dla Państwa usługi z zakresu medycyny i kosmetologii. W Wegner Clinic oferujemy zabiegi z kręgu dermatologii estetycznej, okulistyki, ginekologii, laseroterapii oraz kosmetologii. Nad Państwa komfortem oraz jakością wykonywanych usług czuwa wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i kosmetologów. Pracujemy na sprzętach medycznych światowych marek, tak aby zapewnić najwyższą skuteczność ale też bezpieczeństwo podczas wykonywanych procedur. Staramy się, aby po każdej wizycie w Wegner Clinic poczuli Państwo satysfakcję. Wydobywanie piękna i poprawianie komfortu życia jest naszą specjalnością ale również wielką pasją dlatego zadowolenie z efektów leczenia jest dla nas priorytetem.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów...
Założycielka i właściciel Wegner Clinic. Absolwentka wydziału lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Ukończyła z wyróżnieniem Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Od 2019 roku międzynarodowy szkoleniowiec z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy. Lekarz rehabilitacji medycznej na terenie Niemiec. W Wegner Clinic zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i szeroko pojętej laseroterapii.
Właściciel Wegner Clinic. Absolwent wydziału lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Czynny zawodowo lekarz specjalista anestezjologii na terenie Niemiec. W Wegner Clinic zajmuje się laseroterapią oraz konsultuje i przeprowadza znieczulenia do zabiegów estetycznych.
Zajmuje się ginekologią estetyczną i plastyczną, uroginekologią (leczeniem nietrzymania moczu), w pełnym zakresie leczeniem schorzeń ginekologicznych, terapią hormonalną oraz prowadzeniem ciąży. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii oraz Ginekologii Plastycznej. Aktualnie czynny zawodowo lekarz specjalista ginekologii i położnictwa na terenie Szczecina oraz Świnoujścia.
Licencjonowany kosmetolog.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. w 2016 roku uzyskała tytuł specjalisty okulistyki a w 2017 roku tytuł dyplomowanego lekarza medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycny Estetycznej i Anti- Aging. Aktualnie pełni funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Okulistyki w Gryficach. W Wegner Clinic wykonuje zabiegi plastyki powiek górnych oraz mikrochirurgii zmian okołoocznych.
"Miła atmosfera oraz mega zadowolenie z zabiegu oczyszczania twarzy !!! Polecam !!!"
"Polecam wszystkim Paniom i nie tylko -rzetelnosc , profesionalnosc i gwarantowane dobre samopoczucie ,,Bedzie Pani zadowolona"
"Zawsze miła i profesjonalna obsługa Podtrzymywanie urody na tle mijającego nam czasu, to tylko profilaktyka, którą można stosować bez inwazyjnych zabiegów. Polecam z czystym sumieniem."
"Polecam, wspaniała doktor. Zadowolenie 100%. pozdrawiam serdecznie"
Wskazania:
Toksyna botulinowa- jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny- neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami.
Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak, np.: zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, w leczeniu nadmiernej potliwości, leczeniu migren lub przeroście mięśni żwaczy i leczeniu bruksizmu („zgrzytanie zębami”). Do likwidacji zmarszczek mimicznych, w przeroście mięśni żwaczy czy przy nadmiernej potliwości stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.
Czy zabieg jest bolesny?
Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach, jest ostateczny po 14 dniach i utrzymuje przez ok. 3-6 miesięcy.
Schemat terapii:
Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Botoks jest wstrzykiwany w kilka miejsc na twarzy przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cienką igłę. Zabieg trwa krótko i zajmuje około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy, nie częściej niż co 3 miesiące.
Zalecenia pozabiegowe:
Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne, możliwe jest jednak wystąpienie siniaczków w miejscach iniekcji. Wskazanie jest unikanie ekspozycji na ciepło (np. sauna, solarium) przez okres min. 3 miesięcy po zabiegu.
Przeciwwskazania:
Działania niepożądane:
Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.
Wskazania:
Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy wykorzystywany do leczenia zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.
Czy zabieg jest bolesny?
Przed zabiegiem można zastosować znieczulenie w kremie lub zastrzyku.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć.
Schemat terapii:
Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając naturalne efekty. Podawane są cienkimi igłami lub kaniulami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.
Zalecenia pozabiegowe:
Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Unikać dotykania miejsc poddanych zabiegowi przez 24h.
Przeciwwskazania:
Działania niepożądane:
Stosowane preparaty: Juvederm, Belotero, Neauvia, Restylane, Mesoestetic, Luminera.
Wskazania:
Opis zabiegu:
Zabieg wolumetryczny ma na celu uzupełnienie ubytków objętości twarzy związanej z wiekiem lub
szczególnym układem anatomicznym. Zabieg korygujący kształt nosa lub ust ma za zadanie nadać tym
okolicom anatomicznym zadany kształt i wielkość.
Wraz z upływem czasu tkanka podskórna i kostna ulegają stopniowemu zanikowi. Dodatkowo na skutek
utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie
kącików ust. Sposobem na poprawę wyglądu twarzy jest odtworzenie objętości w miejscach, które uległy
zanikowi. W przypadku nieadekwatnie małych ust, bądź starzejącej się czerwieni wargowej celem jest
poprawa wyglądu buzi poprzez uwydatnienie i podkreślenie zanikających ust lub też nadanie im
pożądanego przez pacjenta wyglądu. W tym celu stosujemy głownie preparaty kwasu hialuronowego.
Można jednak odtwarzać objętość tkanek przy użyciu stymulatorów.
Czy zabieg jest bolesny?
W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w miejscu podawania preparatu,
dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Zabieg gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 9-12 do ok. 18-
24 miesięcy (zależy to od użytego preparatu i leczonej okolicy). Bezpośrednio po zabiegu pacjent może
wrócić do normalnego życia.
Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt
wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale z reguły da się je
zamaskować makijażem korekcyjnym.
Schemat terapii:
Jest to zabieg stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny w rękach doświadczonego lekarza. Preparat jest
wstrzykiwany za pomocą igły lub specjalnej tępo zakończonej kaniuli wprowadzanej przez nakłucie
skóry. Nacięcie/nakłucia ma długość około max. 2-3 mm i jest niewidoczne 24h po zabiegu.
Zalecenia pozabiegowe:
Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Przez
24h nie dotykać miejsc wkłucia.
Przeciwwskazania oraz działania niepożądane
Przeciwwskazania:
- Ciąża, karmienie piersią
- Choroby o podłożu autoimmunologicznym
- Skłonność do powstawania blizn przerostowych
- Aktywne stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- Choroby nowotworowe
Objawy niepożądane:
- Zaczerwienienie, obrzęk
- Wylewy krwawe
- Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
- Świąd w przypadku skóry wrażliwej
- Nadwrażliwość w miejscu korekcji
- Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni
- W bardzo rzadkich przypadkach wystąpienie trwałych grudek lub ziarniniaków.
Stosowane preparaty: Juvederm, Belotero, Neauvia, Mesoestetic, Luminera.
Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek do produkcji kolagenu.
Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny, znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Zawsze powinny być indywidualnie dobierane do każdego pacjenta. Najpopularniejsze stymulatory tkankowe wykorzystywane do zabiegów w Wegner Clinic to: kolagen typu I nowej generacji, hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton .
Kolagen typu I nowej generacji (Nythia, Linerase):
WSKAZANIA:
Nythia/ Linerase to kolagen typu I nowej generacji, który przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, zarówno okolic twarzy, jak i ciała. Kolagen typu I jest dominującą formą kolagenu w skórze (to 85–90% kolagenu skóry) i stanowi jej włóknistą podporę. Preparat Nythia/ Linerase znacząco redukuje objawy starzenia się skóry twarzy, szyi i dłoni oraz pomaga złagodzić zmarszczki wokół oczu. Naturalnie stymuluje produkcję własnego kolagenu skóry i sprzyja naturalnej regeneracji tkanki miękkiej. W efekcie uzyskuje się młodszy wygląd, poprzez znaczącą różnicę w gęstości i elastyczności skóry przed i po zabiegu.
Kolagen można zdefiniować jako materiał, z którego powstaje młodość – jest on cennym sojusznikiem w każdej strategii przeciwstarzeniowej. Jest to naturalna substancja biorestrukturyzująca – dzięki niemu oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych. Musi on mieć określoną charakterystykę oraz musi być absolutnie czysty i bezpieczny, aby można było uniknąć działań niepożądanych i zagwarantować same korzyści.
PRZEBIEG ZABIEGU:
Przed wykonaniem zabiegu Pacjent jest znieczulany za pomocą specjalnej maści, dzięki czemu redukowane jest uczucie bólu. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu na poziomie skóry właściwej specjalnie przygotowanej zawiesiny powstałej z połączenia 1 ampułki mikronizowanego kolagenu zawartego w fiolce z roztworem soli fizjologicznej i dodatkiem leku znieczulającego. Preparat wstrzykuje się techniką głębokiej mezoterapii w okolice objęte procesem starzenia. Podczas jednego zabiegu 1 ampułka wystarcza na ostrzyknięcie twarzy, szyi, dekoltu i czasami grzbietów dłoni.
Po zabiegu w miejscu podania może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, wybroczyny krwawe, pieczenie, swędzenie, tkliwość lub delikatny obrzęk, które ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.
Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zwykle trzeba wykonać serię 3 zabiegów w odstępach, co 15 dni. Dawka przypominająca powinna zostać podana po miesiącu od zakończenia protokołu, a cykl zabiegowy powinien zostać powtórzony po 3-6 miesiącach, w zależności od opinii lekarza, wyników terapii i satysfakcji pacjenta.
EFEKTY:
PRZECIWWSKAZANIA:
Hydroksyapaptyt wapnia (Radiesse, Crystalis):
Wskazania:
Opis zabiegu:
Zabieg przeznaczony jest do wypełniania fałdów i ubytków objętościowych o przedłużonym czasie działania. Naturalny efekt i bezpieczeństwo preparatu to dodatkowe atuty. Hydroksyapatyt to minerał występujący naturalnie w przyrodzie, jest także składnikiem kości i zębów, stanowiąc ich rusztowanie. Preparat jest złożony z mikrokuleczek hydroksyapatytu wapnia zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Po podaniu preparatu, w miejscu wstrzyknięcia jego cząsteczki tworzą rusztowanie, które stymulują wzrost naturalnych włókien kolagenowych. Nie jest to jednak wypełniacz permanentny. Nośnik żelowy ulega rozpuszczeniu w ciągu kilku miesięcy, a mikrogranulki przez kolejne miesiące. Efekty preparatu średnio utrzymują się około 18 miesięcy, po czym ulegają degradacji.
Zabieg jest stosowany przy korekcji policzków, fałdów nosowo- wargowych, krawędzi żuchwy, fałdów podbródkowych oraz bruzdy bródkowej oraz wszystkich ubytków tkankowych. Przy pomocy preparatu uzyskuje się bardzo dobre i naturalne efekty odmłodzenia grzbietów rąk.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest niemalże bezbolesny dzięki dodatkowi preparatu znieczulającego wewnątrz strzykawki.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt jest widoczny natychmiast po wstrzyknięciu. W miarę wchłaniania się nośnika żelowego, narasta efekt stymulacji własnego kolagenu, utrzymujący długotrwałe wypełnienie. Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości pacjentów wypełnienie utrzymuje się przez około 18 miesięcy.
Schemat terapii:
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych. Hydroksyapatyt wapnia podany do tkanki podskórnej powoduje natychmiastowe zwiększenie objętości i jednocześnie stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych.
Zalecenia pozabiegowe:
Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu.
Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:
Polikapronolakton (Ellanse):
Ellanse – wypełniacz stymulujący wytwarzanie kolagenu typu pierwszego. Podstawową substancją czynną preparatu Ellanse jest polikaprolakton. W preparacie Ellanse jest on obecny pod postacią mikrosfer o idealnie gładkiej powierzchni. Są one równomiernie rozmieszczone i zawieszone w specjalnym żelowym nośniku. Bazuje on na roztworze wodnym karboksymetylocelulozy. Jest to tak zwana Tunable Longevity Technology – technologia regulowanej długowieczności. Dzięki swojemu unikalnemu składowi, po połączeniu z naturalną tkanką pacjenta, wytwarza się coś w rodzaju specyficznego, naturalnego implantu, który jest w stanie utrzymywać się przez długi czas.
Wyróżnia się kilka preparatów w grupie Ellanse, które różnią się długością początkowego łańcucha polimerowego, czego rezultatem jest zróżnicowany okres utrzymywania się efektu zabiegu. Trzy podstawowe preparaty to: Ellanse S (efekt utrzymuje się przez około 12 miesięcy), Ellanse M (efekt utrzymuje się przez około 18-24 miesiące), Ellanse L (efekt utrzymuje się przez około 24-36 miesięcy).
W odróżnieniu od klasycznych wypełniaczy stworzonych na bazie kwasu hialuronowego, preparaty Ellanse dodatkowo stymulują wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, czego efektem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych i poprawa jędrności skóry. Dzięki temu uzyskiwany jest dużo lepszy rezultat, utrzymujący się przez dłuższy czas.
Na czym polega zabieg?
Przed rozpoczęciem zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska mająca na celu określenie wskazań i ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, a także ustalenie strategii postępowania i oczekiwanego przez pacjenta rezultatu. Jest to niezbędne również do dobrania odpowiedniego dla pacjenta preparatu i lokalizacji jego aplikacji.
Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia. Jednakże u pacjentów o niskim progu wrażliwości na ból można zastosować miejscowe znieczulenie. Preparaty Ellanse są wprowadzane przez lekarza na odpowiednią głębokość w skórę przy pomocy specjalnych cienkich kaniul lub igły. Następnie lekarz wykonuje delikatny masaż ostrzykiwanej okolicy, co ma na celu odpowiednie rozmieszczenie preparatu w tkankach. Czas przeprowadzenia procedury wynosi około 15-30 minut, a efekt utrzymuje się długotrwale i zależy od preparatu, który został zastosowany.
Zabieg z wykorzystaniem preparatów Ellanse charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Praktycznie od razu po jego przeprowadzeniu można wracać do codziennej aktywności. Jedynymi ewentualnymi obserwowanymi efektami ubocznymi jest wystąpienie miejscowych zaczerwienień i obrzęków, które wycofują się samoistnie po upływie maksymalnie 3 dni.
Jakie są wskazania do zabiegu?
Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem preparatów Ellanse obejmują poprawianie szerokiego spektrum defektów wyglądu. Dzięki swoim właściwościom, dają one możliwość wypełniania nawet bardzo głębokich bruzd i zmarszczek. Mogą być one również wykorzystywane jak klasyczne wypełniacze (na przykład kwas hialuronowy), i w tym przypadku ich działanie utrzymuje się dużo dłużej.
Do podstawowych wskazań do przeprowadzenia zabiegu należy usuwanie zmarszczek, zarówno tych mimicznych, jak i wygładzania bruzd nosowo-wargowych, czy bruzd marionetki. Ponadto metoda ta znajduje szerokie zastosowanie w modelowaniu twarzy, na przykład w obrębie kości policzkowych, linii żuchwy, skroni, podbródka, a także unoszenia linii brwi i powiększania policzków. Poza tym, preparaty z grupy Ellanse wykazują wysoką skuteczność w ogólnym poprawianiu jakości skóry, zwłaszcza w obrębie twarzy i szyi lub grzbietu dłoni.
U kogo przeciwwskazany?
Nie należy go wykonywać u kobiet ciężarnych ani karmiących piersią. Jest on przeciwwskazany u pacjentów z niewyrównaną cukrzycą, a także poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego (takimi jak niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze), aktywnymi chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi. Nie zaleca się przeprowadzania omawianej procedury u osób, u których stwierdzono obecność aktywnych stanów zapalnych oraz procesów infekcyjnych zarówno dotyczących skóry jak i innych okolicach ciała, w tym tych ogólnoustrojowych.
Wskazania
Opis zabiegu:
Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w
miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki
środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych
zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i
stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma
również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:
Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu
klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej,
mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń
między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki
lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.
Czy zabieg jest bolesny?
Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na
skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy
od rodzaju preparatu. Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można
zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy
powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki
są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry.
Rezultaty długotrwałe - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry.
Schemat terapii:
Zabieg jest dość prosty i szybki, wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Wykonuje się go w schemecie zaproponowanym przez lekarza prowadzącego w zależności od wieku i jakości skóry pacjenta. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii zabiegów.
Zalecenia pozabiegowe:
Przeciwwskazania:
Skutki uboczne:
Opis zabiegu
Urządzenie DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu DERMAPEN® jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii, co pozwala lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych.
MECHANIZM DZIAŁANIA:
ZALETY STOSOWANIA DERMAPEN®:
Czy zabieg jest bolesny?
Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN® zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Możesz odczuwać bolesność w obszarze poddanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie. Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt:
Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu. Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.
Schemat terapii:
Zabieg będzie trwał ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany przy użyciu jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych molibdenowych, cienkich mikroigieł. Dermapen dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii AOVN nakłuwa skórę prawie 80 000 razy na minutę. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających.
Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN® znacząco skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.
Zalecenia pozabiegowe:
Przeciwwskazania oraz skutki uboczne:
Wskazania
Wskazania:
Opis zabiegu:
Osocze bogatopłytkowe (PRP), to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie. PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
W rezultacie nasza skóra odzyskuje:
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest odrobinę bolesny. Tak jak podczas klasycznej mezoterapii pacjent odczuwa ukłucia igłą.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.
Schemat terapii:
Zabieg jest dość szybki i prosty, wykonywany przez lekarza dermatologa. W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi.
Przeciwwskazania oraz skutki uboczne:
Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP charakteryzują się pochodzeniem autologicznym, ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone. Przeciwwskazaniami są:
CGF (Concentrated Growth Factors) - komórki macierzyste
NATURALNE ŹRÓDŁO PIĘKNA
Zabieg skoncentrowanymi czynnikami wzrostu uzyskiwanymi z komórek macierzystych to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia z zakresu medycyny regeneracyjnej! W celu uzyskania materiału do iniekcji wykorzystywany jest specjalny separator komórkowy oraz system umożliwiający uzyskanie skoncentrowanego żelu z czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD34+. Po zabiegu, dzięki stopniowemu uwalnianiu czynników wzrostu, skóra jest przed długi okres stymulowana do produkcji kolagenu. Usprawnieniu ulegają wszystkie procesy regeneracyjne. Efekt anty-aging jest naturalny i długotrwały.
Zabieg wykonywany jest w dwóch wersjach:
Mezoterapia CGF LIQUID/ONE jest techniką mezoterapii zapewniającą intensywne odmłodzenie skóry, poprawę jej elastyczności, napięcia i gęstości, przyspieszenie procesów gojenia, a także spowolnienie wypadania włosów oraz stymulację wzrostu nowych. Śródskórna lub podskórna iniekcja CGF HARMONY polega na aplikacji materiału pod postacią żelu. Ta technika podania wydłuża okres uwalniania czynników wzrostu oraz stymulacji skóry.
EFEKTY KURACJI:
Skoncentrowane Czynniki Wzrostu CGF zostały opisane w 2008 roku przez naukowca i biologa Tiziano Batani (St. Sofia, Włochy). Szereg badań dotyczących pozyskiwania z krwi najcenniejszych komórek doprowadził to wyodrębnienia CGF, czyli białka biorącego udział w procesach naprawy i regeneracji tkanek. Pozyskiwany do zabiegu specyficzny rodzaj komórek macierzystych CD34+ zawiera szereg czynników wzrostu, które odpowiadają za pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, aktywują mikrokrążenie w skórze, stymulują podziały warstwy twórczej naskórka, wygładzają go i spłycają zmarszczki. Regulują także wydzielanie kolagenazy i syntezę kolagenu, a także pobudzają wzrost i różnicowanie komórek. Dzięki temu uzyskujemy bardzo naturalne efekty odmłodzenia i rewitalizacji oraz poprawę ogólnej kondycji skóry. Ponieważ metoda CGF wykorzystuje potencjał tkwiący we własnej krwi pacjenta, jest w 100% bezpieczna - bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych. Terapię CGF z powodzeniem stosuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale także medycynie sportowej, ortopedii, chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, neurochirurgii.
CO WARTO WIEDZIEĆ O CGF?
Składniki aktywne: wyizolowane z krwi pacjenta hematopoetyczne komórki macierzyste CD34+.
Opis zabiegu:
W trakcie zabiegu pobrana od pacjenta krew zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu uzyskujemy wyodrębnione komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Tak przygotowany materiał zostaje podany w skórę techniką mezoterapii CGF LIQUID. Jeżeli skóra wymaga intensywniejszej regeneracji, zalecane jest zastosowanie CGF HARMONY, czyli iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu APAG (Activated Plasma Albumin Gel), co zapewnia dłuższą i intensywniejszą stymulację skóry.
Jakość i bezpieczeństwo gwarantują tylko oryginalne zestawy zabiegowe CGF. Ich potwierdzeniem jest paszport CGF wraz z naklejką z numerem serii produktu. Zabiegi wykonywane są wyłącznie przez certyfikowanego lekarza.
Czas trwania zabiegu: ok. 60 minut.
Wskazania:
Stosowanie:
Zabieg wykonuje się w seriach.
CGF LIQUID - należy wykonać 3 zabiegi co 4 tygodnie.
CGF HARMONY - należy wykonać 3 zabiegi co 6 tygodni.
Terapia CGF zwiększa skuteczność innych zabiegów medycyny estetycznej: zabiegów laserowych, peelingów chemicznych, karboksyterapii, wypełnień. Dodatkowo CGF zwiększa przeżywalność przeszczepu tłuszczu i włosów.
Zalecenia pozabiegowe:
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki w miejscu podania, które jednak samoistnie zanikają w ciągu kilku dni. Przez okres 2 tygodni po zabiegu należy chronić skórę przed promieniowaniem UV.
Przeciwwskazania
Przeszczep tłuszczu, czyli tzw. lipotransfer (lipofilling) to bezpieczna i skuteczna metoda modelowania sylwetki. Za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej można uzyskać lepszą figurę, proporcje ciała oraz zredukować oznaki starzenia.
Tą innowacyjną metodę z powodzeniem wykorzystuje się w celach estetycznych, jak również do rekonstrukcji zdeformowanych tkanek. Tkanka tłuszczowa może bowiem stanowić doskonały, najbardziej naturalny i bezpieczny wypełniacz, odpowiedni nawet dla alergików. Przeszczep tłuszczu to zabieg, który można bezpiecznie powtarzać, co więcej można po nim stosować bezpiecznie inne wypełniacze.
Zabieg wykorzystywany jest do korekty:
Lipotransferowi mogą podlegać następujące partie ciała:
Jak wygląda zabieg?
Przeszczep tłuszczu na twarz, inne okolice – zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga interwencji chirurgicznej jak tradycyjna liposukcja, wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, nie potrzeba też po nim długotrwałej, męczącej rekonwalescencji.
Polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta z jednej partii ciała, w której występuje jej nadmiar (np. z brzucha lub ud), a następnie wprowadzeniu odpowiednio spreparowanych komórek tłuszczowych w inny obszar, wymagający skorygowania.
Ponieważ wykorzystywana jest tu tkanka pacjenta, nie istnieje ryzyko reakcji alergicznej czy też odrzucenia przeszczepu przez organizm. W tkance tłuszczowej zawarte są też żywe komórki macierzyste, które dzięki swoim wyjątkowym właściwościom regeneracyjnym sprawiają, że przeszczepione tkanki są zdrowsze, bardziej jędrne, elastyczne i lepiej nawodnione.
Lipotransfer – procedura podzielona jest na trzy etapy:
Etap I – pobieranie tkanki tłuszczowej od pacjenta (z wybranego miejsca na ciele, w którym pacjent chce się jej pozbyć). Tłuszcz najczęściej pobierany jest z brzucha, ud lub lędźwi.
Etap II – selekcja komórek. Tkanka przed wszczepieniem w nowe miejsca jest odpowiednio przygotowywana – oczyszczana z płynnej frakcji i poddawana selekcji
Etap III – iniekcja. Cienką igiełką lub kaniulą lekarz precyzyjnie wstrzykuje komórki tłuszczowe w potrzebne miejsce. Ilość tkanki tłuszczowej, którą można jednorazowo wszczepić jest jednak ograniczona. Gdy wprowadzi się jej zbyt wiele naraz, mogą wystąpić powikłania (nierównomierne rozmieszczenie komórek, ich obumarcie lub zwapnienia), dlatego w przypadkach, gdy należy wprowadzić więcej tkanki w jedno miejsce, konieczne jest powtórzenie zabiegu kilkakrotnie.
Jednorazowy zabieg łączy wszystkie trzy niezbędne etapy, jednak uzyskany efekt z czasem może ulec osłabieniu. To, czy będą potrzebne kolejne zabiegi, zależy wyłącznie od indywidualnych uwarunkowań organizmu każdego pacjenta.
Jeśli efekt nie utrzymuje się z powodów naturalnych (zbyt duża część przeszczepionych komórek ulega wchłonięciu), można powtarzać lipotransfer aż do uzyskania pożądanego rezultatu, jednak nie częściej niż raz na dwa miesiące.
Przeciwwskazaniami do wykonania przeszczepu tłuszczu są ciąża, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, niewydolność nerek lub wątroby, a także niska waga ciała uniemożliwiające pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej.
Nie zaleca się też wykonywania lipotransferu u osób palących papierosy oraz u kobiet podczas miesiączkowania.
Zabieg jest bezpieczny i skuteczny.
Własna tkanka tłuszczowa to naturalny wypełniacz, dlatego też nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej organizmu, ani odrzucenia przeszczepianej tkanki. Zawarte w przeszczepianej tkance żywe komórki macierzyste o niepowtarzalnych właściwościach regeneracyjnych i rewitalizacyjnych, pozwalają na uzyskanie pozytywnego efektu w postaci skóry wypełnionej, napiętej i odmłodzonej . Komórki macierzyste zawarte w przeszczepianym tłuszczu wydzielają cytokiny, które wpływają pozytywnie na wytwarzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu taki przeszczep jest naturalną tkanką w przeciwieństwie do innych wypełniaczy np. kwas hialuronowy.
Przebieg zabiegu:
Zabieg poprzedzony jest konsultacją na której lekarz ocenia ogólny stan zdrowia pacjenta, ustala zakres i przewidywane efekty zabiegu oraz zleca potrzebne badania. Warunkiem zakwalifikowania pacjenta do zabiegu są prawidłowe wyniki badań:
W celu zapewnienia Państwu maksimum bezpieczeństwa wymagane są:
Zalety zabiegu lipotransferu:
Przebieg po zabiegu:
Efekty zabiegu:
Wyjątkowo naturalny efekt wypełnienia, wygładzenia oraz rewitalizacji obszaru poddanego zabiegowi.
Zalecenia po zabiegu:
Przeszczep tłuszczu, lipotransfer – jak często można powtarzać zabieg?
Autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej – przebieg zabiegu:
Przeszczep komórek macierzystych:
Źródłem komórek macierzystych może być:
Komórki macierzyste w medycynie estetycznej najczęściej wykorzystuje się:
Przeszczep komórek macierzystych – co daje:
Ponieważ komórki macierzyste są jednak bardzo plastyczne, z powodzeniem mogą zastąpić każdy rodzaj komórek znajdujących się w ludzkim organizmie. Uczestniczą one również w procesie samoregeneracji. Nowoczesna medycyna wykorzystuje je więc do leczenia wielu chorób, w przypadku których inne sposoby okazały się zawodne. Do tej pory odkryto zastosowanie komórek macierzystych w terapii ponad 70 schorzeń, w tym także bardzo poważnych – onkologicznych i hematologicznych.
W medycynie estetycznej wykorzystuje się wyłącznie komórki dorosłe, pozyskiwane bezpośrednio z organizmu pacjenta za pomocą nowoczesnych urządzeń medycznych. Są one przeszczepiane z tkanek zdrowych w chore i wymagające regeneracji.
Przeszczep komórek macierzystych to zabieg w pełni bezpieczny, również dla alergików. Nie wiąże się także z ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych. Zabieg polega bowiem na przeniesieniu własnych komórek pacjenta z jednej tkanki w inną, której są one aktualnie bardziej potrzebne. Dzięki temu chore tkanki regenerują się, a proces starzenia skóry cofa.
Wskazania:
TWARZ
CIAŁO
Opis zabiegu:
Koncepcja zabiegu rewitalizacji nićmi PDO jest prosta i polega na wszczepianiu pod skórę nici, które stopniowo rozpuszczając się, stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje delikatny lifting skóry. Nici te mają głównie funkcję rewitalizującą i nadają się do leczenia obszarów z niewielkim lub zaczynającym się procesem opadania tkanek. W przypadku konieczności zastosowania typowego liftingu twarzy, czyli uniesienia tkanek twarzy, celem przywrócenia proporcji buzi, czyli kształtu V należy zastosować nici typowo liftingujące bądź unoszące tkanki, które również mają taką samą funkcję rewitalizującą ale dodatkowo znacznie silniejszy efekt unoszenia tkanek.
Nici PDO, rewitalizujące to syntetyczne włókna. Zbudowane są z jednej lub kilku wiązek, charakteryzujących się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią. Zaletą tych nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu znacząco eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 - 210 dni. Stosowane są od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.
Celem wykonania typowego liftingu używa się nici posiadających na swojej powierzchni haczyki, stożki, wypustki, które mocno zakotwiczają nić w tkance, pozwalając unieść ciężar tkanek, które uległy opadnięciu i wykonać podciąganie miejsc poddanych zabiegowi. Nitki te są grubsze i bardziej traumatyzujące dla tkanek w porównaniu z nićmi do rewitalizacji. Wprowadza się je do tkanki podskórnej za pomocą igieł bądź kaniuli. Po zabiegu widoczne są miejsca wejść igieł bądź kaniul oraz zaciągnięcia i nierówności skóry, które w przeciągu max. 2- 3 tygodni ulegają rozprostowaniu. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, obrzęk, tkliwość leczonej okolicy, asymetria krztałtu twarzy.
Zalety zabiegu:
Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej.
Czy zabieg jest bolesny?
Procedurze towarzyszy lekki ból, krwawienie. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, siniaki i tkliwość w miejscu implantacji nici.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Efekt jest długotrwały (do 2 lat).
Schemat terapii:
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Cały zabieg trwa około godziny (w zależności od ilości użytych nici).
Poddawany obszar jest znieczulany kremem lub podawane jest znieczulenie w formie iniekcji po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce.
Zalecenia pozabiegowe:
Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu. W przypadku implantacji nici liftingujących powstają zaciągnięcia i nierówności na skórze, które ulegają całkowitemu rozprostowaniu w przeciągu kliku dni- 2 tygodni. Ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, w tym właściwa pielęgnacja miejsc wkłuć igły.
Przeciwwskazania:
Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.
Przeciwwskazania:
Wspomaganie leczenia łysienia oraz poprawianie kondycji włosów można uzyskać poprzez stosowanie szeregu metod medycyny estetycznej. Celem dobrania odpowiedniej metody niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej, czasem wykonanie diagnostyki a dopiero potem ustalenie strategii leczenia.
Celem zapoznania się z aktualnymi możliwościami terapii prosimy o kliknięcie w wybrane poniżej linki:
Mezoterapia igłowaMezoterapia mikroigłowaOsocze bogatopłytkoweKomórki macierzyste CGF
Odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne to bez wątpienia najtańszy i najzdrowszy sposób na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Niestety, często mimo włożonego wysiłku niektóre partie ciała pozostają "oporne" i ciężko usunąć z nich niechcianą tkankę tłuszczową.
W Wegner Clinic oferujemy zabiegi redukcji lokalnego otłuszczenia przy użyciu medod lipolizy oraz liposukcji strzykawkowej.
Lipoliza, znana również pod nazwami Lipodissolve, Lipomelt, Flabjab lub Fett-Weg-Spritze jest metodą likwidacji nagromadzonej lokalnie tkanki tłuszczowej przy użyciu aplikowanych podskórnie preparatów. Początkowo lekiem była pozyskiwana z nasion soi fosfatydylocholina (lek Lipostabil – wykorzystywany wcześniej w medycynie ogólnej), którą jako pierwsza w celach medyczno-estetycznych zastosowała brazylijska lekarka dr Patricia Rittes do likwidacji poduszeczek tłuszczowych dolnych powiek.
Badania prowadzone od 2002 r. przez zespół włoskich lekarzy pod przewodnictwem prof. Pasquale Motolese wykazały, że w rzeczywistości substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzająca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Opierając się na tej wiedzy opracowano nowy preparat o nazwie Aqualyx oraz nową technikę iniekcyjną – intralipoterapię. Istotą jego działania jest całkowite zniszczenie komórki tłuszczowej, czyli proces adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych i rozpad trójglicerydów. Produkty rozpadu tłuszczu wydalane są z organizmu za pośrednictwem wątroby i nerek. Jest on efektywniejszą alternatywą dla preparatów bazujących na fosfadylocholinie.
Aqualyx, produkowany przez włoską firmę Ghimas Sp.A. jest aktualnie jednym z niewielu na świecie, zarejestrowanych preparatów do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej. Na polski rynek preparat wprowadzony został w 2010 r.
Procedura modelowania ciała z wykorzystaniem preparatu Aqualyx przeznaczona jest dla osób z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Zabiegowi intralipoterapii poddane mogą zostać m.in. podwójny podbródek i linia żuchwy, ramiona w okolicach tricepsów, brzuch, biodra, fałdy na plecach poniżej żeber, okolice pośladków, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud oraz kolan. Pamiętać należy, że nie jest on substytutem kuracji odchudzającej a ma za zadanie jedynie poprawę kształtu określonych partii ciała.
Zabieg może być przeprowadzony jedynie przez certyfikowanego lekarza i trwa około 30 minut. Przed jego przeprowadzeniem dokonywany jest wywiad na temat przebytych i aktualnych chorób, dokonywane pomiary oraz dokumentacja fotograficzna okolic poddawanych zabiegowi. Preparat Aqualyx aplikowany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach za pomocą iniekcji (najczęściej dwóch) przy użyciu specjalnie zaprojektowanych igieł. Do roztworu Aqualyx dodawane są leki znieczulające, dzięki czemu procedura jest praktycznie bezbolesna. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane może być lekkie swędzenie, pieczenie, obrzęk oraz wrażliwość poddanego działaniu preparatu miejsca. Dolegliwości te są normalną reakcją organizmu i ustępują samoistnie. Jak po każdej iniekcji możliwe jest pojawienie się krwiaków w miejscu wkłucia igły. Preparat Aqualyx może być stosowany aż do uzyskania fałdu skórno-tłuszczowego o grubości nie mniejszej niż 1- 1,5cm. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, ale rzadko przekracza dziesięć. Najczęściej są to 3-4 zabiegi przeprowadzane w odstępie 3-4 tygodni.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem i stałe stosowanie leków rozrzedzających krew, a także choroby tarczycy. Zabiegów nie wykonuje się również u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.
Jednorazowo można podać do 40ml preparatu, czyli 5 ampułek po 8ml. Zazwyczaj jednak jest to nie więcej niż 2-3 ampułki, a na obszar twarzy i szyi najczęściej wystarcza jedna.
Nadmierna potliwość w okolicy pach, pleców, dłoni czy stóp jest bardzo krępującą dolegliwością dla zmagających się z nią osób. Wywołuje nie tylko dyskomfort podczas wykonywania wielu codziennych zajęć, ale też pewne poczucie wstydu przy kontaktach zawodowych lub towarzyskich. Niestety, w większości przypadków nawet najlepsze antyperspiranty nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym poceniem – jest to problem, z którym najlepiej zgłosić się do lekarza, bowiem może okazać się, że jest objawem poważniejszej choroby. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na leczenie nadpotliwości, do których należą m.in. zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
Jak wygląda leczenie nadpotliwości?
Do najskuteczniejszych metod redukcji nadpotliwości zaliczamy przede wszystkim ostrzykiwanie ciała botoksem. Botoks wykorzystuje się w medycynie od ponad 20 lat i przynosi on bardzo dobre rezultaty nie tylko w odmładzaniu twarzy, lecz także leczeniu nadpotliwości. Preparat ten wstrzykuje się cienką igłą pod skórę, nie przynosząc pacjentowi praktycznie żadnego bólu.
Efekty leczenia nadpotliwości:
Rezultaty leczenia odczuwalne są już po pierwszym zabiegu. Dochodzi do zablokowania wydzielania potu na okres około 6 miesięcy. Po tym czasie terapię należy powtórzyć. Po zabiegu moga pojawić się niewielkie zaczerwienie skóry oraz małe siniaczki, które ustępują w przeciągu kilku dni.
Laser frakcyjny CO2 stanowi nowoczesną metodę odmładzania skóry bez konieczności długiej rekonwalescencji, charakterystycznej dla zabiegów chirurgicznych.
Jakie efekty daje zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2?
Przy jego pomocy możliwe jest napięcie skóry, zmniejszenie drobnych zmarszczek, wygładzenie bruzd, korekcja blizn potrądzikowych, a także poprawa kolorytu skóry.
Jak działa laser frakcyjny CO2?
Technologia wykorzystywana przez laser frakcyjny polega na wytwarzaniu w skórze właściwej niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń – rozszczepiona wiązka lasera naświetla wybrany obszar ciała, co pozwala na objęcie zabiegiem tylko wybranych obszarów. W wyniku promieniowania lasera następuje odparowanie i koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych – energia cieplna dostarczana w głąb skóry aktywuje procesy gojenia i wspomaga syntezę kolagenu.
Kiedy warto poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym CO2?
Polecamy zabieg laserem frakcyjnym CO2 szczególnie dla osób powyżej 30 roku życia, aby stymulować naturalne procesy odnowy skóry. Twarz staje się po nim jędrniejsza, gładsza, bardziej napięta. Zredukowane zostają blizny, bruzdy oraz nierówności w kolorycie. Po jednym zabiegu widać rewelacyjne efekty, a po serii zabiegów skóra zostaje praktycznie w całości przebudowana. Zauważalny jest efekt liftingu i odmłodzenia.
Laser frakcyjny CO2 jest też idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem blizn potrądzikowych. Już jeden zabieg może skorygować widoczność i głębokość blizn. Często jednak potrzebne są 2 lub 3 zabiegi, aby wzmocnić efekt i wyrównać fakturę oraz koloryt skóry po przebytym trądziku.
Czy laser frakcyjny CO2 można stosować miejscowo?
Większość zabiegów obejmuje całą twarz, aby globalnie przeciwdziałać danemu problemowi. Możliwe jest natomiast oczywiście poddanie zabiegowi jedynie fragmentu ciała np. z blizną po wypadku czy aby przeciwdziałać starzeniu jedynie w okolicach oczu. Zabieg można stosować na dowolne obszary ciała, choć najczęściej terapia dotyczy twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.
Czy zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest bezpieczny?
Tak - to sprawdzone przez lata rozwiązanie. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza i trwa ok. godziny. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym kremem. Dodatkowo po zabiegu (gratis) wykonywany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym. Skóra po tym dodatkowym zabiegu goi się szybciej, a procesy odbudowy zostają dodatkowo pobudzone.
Z czym można połączyć zabieg laserem frakcyjnym CO2?
W cenie zabiegu jest ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym, dzięki czemu gojenie się skóry przebiega szybciej i przyjemniej. Skóra po zabiegu laserem jest "podziurkowana" - to idealny moment, aby zadziałać aktywnymi substancjami odżywczymi, gdyż zostaną one bezpośrednio wchłonięte przez głębsze warstwy skóry. Efekt takiego zabiegu będzie więc jeszcze większy. Na życzenie pacjenta przeprowadzamy w trakcie zabiegu dożylne terapie wspomagające procesy gojenia tkanek.
Efekty:
Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, a najbardziej spektakularna poprawa następuje po około 2 miesiącach od zabiegu. Efektem zabiegu jest ujędrnienie i napięcie skóry, poprawa jej kolorytu, spłycenie zmarszczek oraz zwężenie porów. Bardzo dobrze sprawdza się także przy likwidacji wiotkości skóry oraz w walce z rozstępami. Laser CO2 odnalazł także swoje zastosowanie przy wygładzaniu bruzd oraz korekcji zmian potrądzikowych.
Najlepsze efekty można dostrzec przy zastosowaniu lasera na szyję, gdzie do wyboru mamy stosunkowo mało metod odmładzających. W przypadku lasera CO2 im skóra jest w gorszej kondycji, tym bardziej widoczny efekt odmłodzenia.
Zalecenia pozabiegowe:
Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku dniach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki przepisane przez lekarza.
Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki.
Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc strupki. Jeżeli u pacjentki zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może ona prowadzić samochodu do następnego dnia. Po zabiegu należy ściśle stosować się do zaleceń pielęgnacji skóry, unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne przez okres najlepiej 3 miesięcy, zrezygnować z wysiłku fizycznego, gorących kąpieli, sauny na okres 1 tygodnia.
Przeciwwskazania:
Skutki uboczne:
Skutki uboczne są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęknięcie, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry. Rzadko dochodzi do nadkażeń zapalnych po zabiegu laserowym (ważna jest tutaj właściwa higiena i pielęgnacja po zabiegu według zaleceń lekarza). Celem uniknięcia przebarwień należy bezwzględnie unikać ekspozycji słonecznej i stosować ochronę przeciwsłoneczną z wysokim filtrem (minimum SPF 50).
Bezpieczeństwo
Zabiegi wykonuje doświadczony lekarz z odpowiednim przeszkoleniem w gabinecie zabiegowym. Urządzenie, laser frakcyjny CO2- ULTRAFRAX Reborn 800, posiada Unijny Certyfikat Urządzenia Medycznego zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC. Dodatkowo technologia ta posiada aprobatę FDA, czyli Agencji Żywności i Leków.
Pod pojęciem dermatochirurgii należy rozumieć usunięcie zmienionej skóry w granicach zdrowych tkanek za pomocą skalpela, elektrokoagulacji, lasera CO2 lub krioterapii. W Wegner Clinic stosujemy metodę laserową usuwania zmian skórnych. Zabieg jest szybki i stosunkowo mało bolesny. Za pomocą głowicy chirurgicznej lasera CO2 doprowadzamy do laserowego wycięcia z odparowaniem leczonej okolicy. Celem złagodzenia bólu możliwe jest wcześniejsze znieczulenie kremem bądź roztworem w iniekcji zmiany poddawanej zabiegowi.
Wskazania do zabiegu usuwania zmian skórnych laserem CO2:
Po zabiegu, w miejscu działania lasera pojawi się mały obrzęk, wysięk i ostatecznie strupek, który sam odpadnie po ok. 2 tygodniach. Możliwe jest powstanie niewielkiej blizny w leczonym miejscu.
Laserowe leczenie opadających powiek.
Celem zwiększenia elastyczności i obkurczenia delikatnej skóry powiek górnych i dolnych wykonujemy zabiegi rewitalizacji skóry tej okolicy przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest:
- lekkie do średnionasilone opadanie skóry powiek górnych
- wiotkość skóry tej okolicy
- siatka drobnych zmarszczek
- przeprowadzenie rewitalizacji tej okolicy w celach profilaktycznych.
Zabieg polega na kontorolowanym uszkodzeniu skóry przy użyciu zadanej energii lasera frakcyjnego CO2. W obszarze leczonym powstają kolumny uszkodzeń z następowym odparowaniem tkanki. Energia lasera powoduje rozejście się fali cieplnej, która podgrzewa włókna kolagenowe, które ulegają obkurczeniu i dodatkowo stumuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Zachodzi proces przebudowy i odbudowy skóry poddanej zabiegowi. Ostatecznie dochodzi do zwiększenia gęstości, sprężystości skóry oraz usunięcia drobnych zmarszczek oraz poprawy kolorytu leczonej okolicy.
Zabieg trwa około 30 minut. Powieki górne i dolne znieczulane są za pomocą kremu. Z uwagi na to, że zabieg wykonywany jest również przy samej linii rzęs konieczne jest założenie nakładek zabezpieczających na oczy. Procedura ta jest bezbolesna, oko uprzednio znieczulane jest przy użyciu kropli i dodatkowo zabezpieczane żelem nawilżająco- łagodzącym. Nałożenie nakładek czyni ten zabieg bezpiecznym dla pacjenta, nawet jeśli dojdzie do przypadkowego otwarcia oka w trakcie zabiegu. W trakcie leczenia pacjent odczuwa delikatne ukłucia. Po zabiegu celem zwiększenia efektów leczenia ostrzykujemy skórę powiek górnych i dolnych osoczem bogatopłytkowym, uzyskiwanym z krwi pacjenta. W celu jeszcze większej stymulacji produkcji nowego kolagenu można połączyć zabieg laserowy z ostrzykiwaniem powiek górnych i dolnych komórkami macierzystymi/CGF.
Przez pierwsze kilka dni po zabiegu utrzymuje się obrzęk i zaczerwienienie leczonej okolicy. Skóra pokrywa się siatką bardzo drobnych strupków i przybiera jasnobrązowy kolor. Strupki ulegają złuszczeniu w przeciągu około tygodnia. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji oraz wizyt kontrolnych. Po wygojeniu skóry możliwy jest powrót do normalnej aktywności. Celem osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie około 3 zabiegów w seriach co kilka miesięcy.
Przeciwskazania i zalecenia pozabiegowe zostały omówione w zakładkce odmładzanie/laser frakcyjny CO2.
Opis w przygotowaniu...
Fotoodmładzanie jest to nowoczesny zabieg dermatologii estetycznej poprawiający wygląd starzejącej się skóry. Zabieg ten polega na naświetleniu skóry twarzy, dekoltu czy grzbietów rąk specjalnym rodzajem intensywnego światła podobnego do światła lasera tzw. IPL (Intense Pulse Light) . Do zabiegu kwalifikuje się pacjentów mających takie cechy starzejącej się skóry jak: rozszerzone naczynka, pajączki, rumieńce, ciemne plamki i piegi oraz siatkę drobnych zmarszczek.
Parametry światła dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Światło to jest selektywnie pochłaniane przez barwnik krwi - hemoglobinę lub barwnik ciemnych plam na skórze - melaninę. Po dojściu do barwnika światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry zdrowej. Światło to pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat. Skóra staje się gładsza i bardziej napięta, znikają drobne zmarszczki.
Należy wykonać jeden lub kilka kilka zabiegów w odstępach co najmniej 6- 8 tygodni. Ilość zabiegów zależy od problemu jaki ma pacjent. Ciemne plamki na grzbietach rąk wymagają wykonania zwykle 1- 2 zabiegów, zmiany rumieniowe na twarzy po jednym zabiegu wchłaniają się zwykle w ok. 50%.
Skóra po zabiegu jest zwykle zaczerwieniona, mogą pojawić się siniaczki, brązowe plamki ciemnieją; stan taki utrzymuje się od kilku godzin do kilku dni. Po zabiegu zaleca się pielęgnację skóry łagodnymi preparatami nawilżającymi i ochronę przed UV. Praktycznie zabieg fotoodmładzania można wykonać każdemu. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest opalona skóra. Fotoodmładzanie metodą IPL jest zabiegiem odmładzającym skórę przede wszystkim w zakresie likwidacji naczyń i przebarwień, a "przy okazji" poprawiający strukturę skóry.
Przeciwskazania:
Zasady postępowania po zabiegu fotoodmładzania IPL:
Do skutecznego usuwania owłosienia wykorzystywany jest Laser Etherea Longpulse (Nd:YAG) o najdłuższej dotychczas stosowanej długości fali 1064 nm, umożliwiający penetrację energii do nawet najgłębiej położonych mieszków włosowych, od 5 do 6 mm. Chromoforem platformy laserowej Etherea jest nie tylko melanina (barwnik włosów), ale także hemoglobina, znajdująca się w naczyniach krwionośnych odżywiających włos. Niedożywienie włosów powoduje ich obumieranie, a następnie trwałe wypadnięcie. Oddziaływanie na hemoglobinę i melaninę czyni laser Etherea Longpulse najbardziej skutecznym narzędziem do trwałej epilacji włosów bez ryzyka poparzeń, odbarwień i przebarwień. W trakcie zabiegu dochodzi do zniszczenia wyłącznie mieszków włosowych, znajdujących się w fazie anagenu (aktywnego wzrostu), które po 2-3 tygodniach wypadają. Ze względu na różny czas trwania fazy wzrostu włosa w poszczególnych partiach ciała zabiegi wykonujemy w odstępie 2-12 tygodni.
Przeciwskazania do zabiegu:
• Włosy rude, siwe, blond
• Występowanie schorzeń związanych z wrażliwością na światło
•Zaburzony stan zdrowia skóry w wyniku chorób lub innych przyczyn
• Skóra ze skłonnością do przebarwień
• Wszczepienie rozrusznika serca/pompy insulinowej/implantów
• Ciąża i karmienie piersią
• Choroby nowotworowe
• Cukrzyca
• Padaczka
• Stosowanie chemioterapii lub radioterapii w okresie 5 lat poprzedzających zabieg
• Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna z wyłączeniem leków antykoncepcyjnych)
• Leczenie chorób tarczycy
• Leczenie niepłodności
• Terapia doustna retinoidami (Roaccutane)
• Terapia miejscowa kremami z witaminami A, C, kwasami owocowymi lub lekami złuszczającymi
• Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
• Przyjmowanie antybiotyków w okresie ok.2 tygodni poprzedzających zabieg
• Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (zawierających w składzie dziurawiec, nagietek) leków fotouczulających (np. metronidazol, biseptol, niektóre antydepresanty, leki neurologiczne)
• Świeża opalenizna lub stosowanie samoopalacza w okresie miesiąca poprzedzającego zabieg
• Depilacja miejsca zabiegu (pęseta, wosk depilator mechaniczny) w okresie min. 2 tygodni poprzedzających zabieg
• Dermatologiczne zmiany skórne: /bielactwo, łuszczyca, opryszczka, zmiany barwnikowe, marmurkowa skóra /reticularis/
• Fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
• Choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia)
• Aktywne infekcje skóry
• Ostre stany zapalne skóry
• Przerwanie ciągłości naskórka
• Otarcia naskórka
• Zmiany na tle alergicznym
Przygotowanie do zabiegu:
Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu epilacji, wskazane jest aby włosy miały ok 1-2mm długości.
• Włosów nie można wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym) przez okres 4 tygodni. Można natomiast je golić lub przycinać nożyczkami
• Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) jak również stosowanie kremów z witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu depilacji powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem
• Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej
• Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
•Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła i takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa min. w herbacie Figura1,2 )wymagają odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem
• Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.
• Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha i podrażniona. Co najmniej tydzień przed zabiegiem należy stosować preparaty i balsamy nawilżające aby skóra była w dobrej kondycji
• Skóra nie może być świeżo opalona, należy zrezygnować z opalania (słońce, solarium) minimum na 4 tygodnie przed zabiegiem, samoopalacz minimum na 2 tygodnie przed zabiegiem
Postępowanie po zabiegu:
• Bezpośrednio po zabiegu na skórze występuje obrzęk i /lub rumień, który ustępuje po 2 – 3 godzinach. W miejscach ujść włosów może się pojawić obrzęk okołomieszkowy, który jest normalną reakcją
• Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50
• Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić do 2 tygodni po zabiegu. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie, myć żelem bezmydłowym lub tonikiem, albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
• Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach)
• Stosować krem lub maść Alantan Plus, albo Bepanthen czy Penthenol, lub według zaleceń lekarza/kosmetologa
Aby uzyskać pożądany efekt zaleca się wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej - ok. 5- 10 zabiegów co 2-12 tygodni. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, ilość, kolor, grubość włosów oraz indywidualne predyspozycje. Nie jest możliwe usunięcie 100 % włosów. Odsetek włosów, które zostają po serii zabiegów depilacji laserowej to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, które są zdecydowanie mniej widoczne i znacznie wolniej rosną. W ciągu całego życia człowieka uśpione dotąd mieszki włosowe mogą się reaktywować produkując tym samym nowe włosy. Dlatego po zakończeniu serii zabiegów może być potrzebny zabieg przypominający. W przypadku pacjentów z zaburzeniami hormonalnymi, np. PCO, hyperprolaktynemia, hirsutyzm efekty zabiegu bedą dużo mniejsze lub zabieg może okazać się bezefektywny!!!
Fotoepilacja to proces niszczenia cebulek włosowych za pomocą kontrolowanych, pulsacyjnych wiązek światła (IPL). Melanina zawarta we włosie absorbuje światło emitowane przez urządzenie w wyniku czego dochodzi do jego uszkodzenia. Najlepsze efekty fotoepilacji osiąga się przy dużej zawartości pigmentu (melaniny) we włosie oraz jasnej skórze. Metoda ta nie sprawdza się w przypadku włosów siwych, rudych bądź blond oraz u osób o ciemnej karnacji skóry.
Przeciwskazania, przebieg zabiegu oraz postępowanie po zabiegu wyglądają podobnie jak w przypadku epilacji laserowej przy użyciu platformy laserowej Etherea Longpulse (Nd:Yag), dlatego zapraszamy do lektury w zakładce Epilacja Laserowa.
Należy nadmienić, że fotoepilacja, czyli zastosowanie urządzenia IPL celem redukcji owłosienia ma niższą skuteczność biorąc pod uwagą trwałość efektów w porównaniu do techniki depilacji przy użyciu laserów Nd:Yag, diodowych lub aleksandrytowych. Jest to zabieg dedykowany osobom o ciemnych włosach i jasnej karnacji, u których można oczekiwać, że efekty długotrwałe zabiegu będą satysfakcjonujące. Zabieg depilacji przy użyciu światła IPL dedykowany jest również pacjentom chcącym pozbyć się włosów przed ważną uroczystością, wyjazdem, którzy z różnych powodów źle tolerują inne metody depilacji jak np. depilacja maszynką, woskiem, pastą cukrową. Po zabiegu fotoepilacji należy spodziewać się lekkiego rumienia, ustępującego w ciągu kilku godzin. Włosy zaczną wypadać po ok. 1-2 tygodniach. Skóra pozostanie gładka przez okres ok. 1 miesiąca, a odrost nowych włosów nie będzie powodował podrażnienia, zaczerwienienia czy nieprzyjemnego wrastania włosów. Zabieg w zależności od typu owłosienia trzeba powtórzyć ok. 7-10 razy w odstępach ok. 4-8 tygodni.
Trądzik jest jedną z coraz częściej występujących zmian skórnych, dotyka bowiem nie tylko młodzież, ale też osoby po 30., a nawet 40. roku życia. Powstaje jako wynik nadmiernej aktywności gruczołów łojowych spowodowanej zaburzeniami hormonalnymi, ale także stresem, złym odżywianiem się, czy predyspozycjami genetycznymi.
Redukcja trądziku za pomocą urządzeń IPL przynosi rezultaty estetyczne, zwłaszcza w przypadku trądziku zapalnego. Zabieg nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa wystąpienia efektów ubocznych. Po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności.
Technologia IPL stosowana przy redukcji trądziku niszczy bakterie skórne odpowiedzialne za jego powstawanie, co przeciwdziała tworzeniu się przyszłych ognisk zapalnych na skórze twarzy, klatki piersiowej czy pleców.
Działanie:
Przebieg zabiegu:
Czas zabiegu:
Zalecenia: zalecamy serię 3-5 spotkań przeprowadzanych w odstępach 7-dniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć efektywność kuracji. Postępowanie po zabiegu (dotyczy partii poddanych redukcji trądziku):
Przeciwskazania:
Przebarwienia są zaburzeniami barwnikowymi, które powstają na skutek nadmiernej produkcji lub nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze. Mogą być wrodzone albo spowodowane uszkodzeniami fizycznymi, jak poparzenia słoneczne, podrażnienia, urazy, światłoterapia, a także naturalny proces starzenia. Powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne i występują w postaci mniejszych, bądź bardziej rozległych brązowych plam na skórze.
Zabiegi przy użyciu IPL w efektywny sposób redukują przebarwienia, plamy posłoneczne i piegi. Bezpośrednio po wykonaniu procedury dochodzi do ściemnienia zmiany, a następnie stopniowego złuszczenia, co prowadzi do jej redukcji lub zaniku. Po upływie około 2 tygodni od zakończenia kuracji skóra nabiera pięknego i jednolitego kolorytu, staje się świeża i gładka. Przebarwienia mogą się jednak pojawić ponownie w przyszłości, ponieważ zabieg nie likwiduje skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie usuwa jej skutki. Dlatego też bardzo ważnym elementem terapii jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promienie UV.
Zalety terapii:
Przebieg zabiegu:
Zalecenia pozabiegowe:
Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 5 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach co 2-3 tygodnie. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność terapii. Postępowanie po zabiegu (dotyczy partii poddanych usuwaniu przebarwień):
Zabieg Ultraformer pozwala na uzyskanie długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy, widocznego już po jednym zabiegu. Ultraformer III jest urządzeniem wykorzystującym technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanek, tj. skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują wytwarzanie nowego kolagenu.
Zabieg Ultraformer spełnia oczekiwania rzeszy pacjentek i pacjentów cierpiących z powodu utraty jędrności skóry ciała i twarzy. Technologia HIFU stosowana jest od lat z dużym powodzeniem w obrębie twarzy, teraz została użyta do analogicznego ujędrniania praktycznie każdej części ciała. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu końcówki przetwornika do ciała, podgrzewającego tkankę na różnych głębokościach, w zależności od warunków anatomicznych (dostępne przetworniki 9mm, 6mm, 4,5mm, 3mm i 1,5mm) i oczekiwanego efektu (drobne zmarszczki – przetwornik 1,5mm, wiotki brzuch – przetwornik 9mm).
Zabieg Ultraformer nie wymaga znieczulenia. U osób wyjątkowo wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści lub znieczulenie dożylne.
Przez kilka pierwszych dni miejsca leczone mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk. Niekiedy pojawiają się także pojedyncze zasinienia. Objawy ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.
Zabieg Ultraformer jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz wyjątkowo bezpiecznym. Czasem zdarzają się jednak oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień, które zwykle ustępują po kilku tygodniach. Barzo rzadko może dojść do występowania blizn zanikowych.
Zalety:
Efekty po zabiegu:
Maksymalny efekt pojawia się po upływie 3-6 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć korzystną zmianę w wyglądzie. Na chwilę obecną nie ma danych dotyczących długości utrzymywania się efektu na ciele. Ta sama technologia stosowana w obrębie twarzy pozwala jednak na zachowanie efektu przez ok. 2 lata.
Przeciwskazania do zabiegu:
VIVACE to urządzenie do odmładzania skóry wykorzystujące technikę precyzyjnego frakcjonowania mikroigłowego RF (głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm) z terapią skojarzoną LED czyli dzięki termoliftingowi- mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych następuje zagęszczanie i ujędrnianie skóry. Energia RF jest dostarczana poprzez elektrody mikroigłowe, bezpośrednio do skóry właściwej, dzięki czemu następuje produkcja nowego kolagenu oraz elastyny.
Minimalnie inwazyjny system odmładzający skórę posiada złote, częściowo izolowane końcówki mikroigłowe, które oddziaływują na skórę właściwą bez uszkadzania naskórka. Emisja czerwonego lub niebieskiego światła LED przyspiesza proces gojenia skóry po zabiegu, natomiast precyzyjny mikrosilnik gwarantuje pewną aplikacje, redukując ból i możliwość wystąpienia efektów ubocznych.
Dzięki synergii technologii CIT, WHM i LED uzyskujemy najlepsze efekty zabiegowe.
CIT (Collagen Induction Therapy) TERAPIA INDUKUJĄCA KOLAGEN POPRZEZ MIKRONAKŁUCIA- podczas zabiegu stosuje się matrycę sterylnych mikroigieł. Wytworzona siatka mikroskopijnych uszkodzeń w skórze stymuluje produkcję nowego kolagenu. Powstałe w skórze mikrokanaliki mogą być wykorzystane do głębokiej aplikacji substancji aktywnych – poleca się stosowanie serum z dodatkiem witaminy A oraz C. Dzięki tym substancjom regeneracja skóry przebiega efektywniej.
WHM (Wound Healing Mechanism) MECHANIZM GOJENIA USZKODZEŃ VIVACE® R F- elektrody mikroigłowe Vivace dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej, bez uszkadzania naskórka. Powstałe ciepło prowadzi do wytworzenia frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń (stref mikrokoagulacji). Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia uszkodzeń. Następuje wtedy kontrakcja kolagenu, uwolnienie mediatorów stanu zapalnego i procesów neokolagenezy. W efekcie elastyczność i wygląd skóry ulegają poprawie. Energia RF powoduje również zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi do złagodzenia trądziku.
Zalety VIVACE:
Specjalna głowica urządzenia VIVACEposiada aż 36 mikroigieł, których końcówki po przekłuciu skóry są podgrzewane. Dzięki zastosowaniu ciepła włókna kolagenowe są pobudzane do szybszej odnowy. Natomiast wygodny aplikator ze światłem LED i lekki ergonomiczny aplikator współpracuje z izolowanymi oraz nieizolowanymi końcówkami mikroigłowymi. Dzięki temu zintegrowane źródło biostymulacyjne, wzmacnia procesy, które poprawiają wygląd skóry. Następuje zwiększenie produkcji kolagenu, dzięki czerwonemu światłu LED, które aktywuje komórki. W konsekwencji skóra uzyskuje zdrowy koloryt, zwiększa się jej napięcie, a także poprawia teksturę skóry. Światło niebieskie działa na bakterie propionibacterium acnes, dzięki czemu możliwe jest efektywne leczenie trądziku.
Obszary najskuteczniejszego stosowania:
Efekty dla twarzy:
Efekty dla oczu:
Efekty dla ciała:
Jak długo trwa zabieg?
Procedura może trwać od 1 godziny do 2 godzin, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej. Należy doliczyć czas wymagany do przygotowania zabiegu tzn. obszar zabiegowy znieczulany jest kremem znieczulającym i pacjent musi znieczulić się od 30 – 45 minut.
Ważne po zabiegu:
Przez 3-4 godziny po zabiegu skóra jest zaczerwieniona jak po opalaniu. Dzień później mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze strupki. Uboczne efekty pozabiegowe będą jednak krótkotrwałe i mało widoczne w porównaniu do terapii laserami frakcyjnymi. Pamiętaj o ochronie skóry kremem z wysokim filtrem UVA i UVB. Dla wzmocnienia efektów zabiegu, zwłaszcza dla zwiększonej syntezy kolagenu zalecamy stosowanie po mikronakłuwaniu RF serum ze stabilną formą witaminy C. Odpowiedni rodzaj dermokosmetyku zaleci nasz personel. Ponieważ skóra po zabiegu jest często przesuszona, zalecamy zabiegi intensywnie nawilżające. Wskazane jest np. nakładanie filtra UV 50 rano i kremu Zinalfat na noc.
Przeciwwskazania:
Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy. Wysiłkowe nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z
osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia
cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny
(nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki).
Problem nietrzymania moczu może dotyczyć bardzo młodych kobiet, zaraz po porodzie ale również Pań
w okresie pomenopauzalnym. Naturalny poród, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie
tkanek pochwy prowadzący do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to wpływać na zmniejszenie
odczuwania satysfakcji z seksu. Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda
mama ma problem z utrzymaniem moczu.
Menopauza to okres, w którym narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia. Związane jest to ze
spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii
narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia
objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, zespół rozluźnienia pochwy.
Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i
samopoczucia psychicznego.
Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy.
Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki
moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich
namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do
zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.
W Wegner Clinic zabiegi estetycznej ginekologii laserowej wykonywane są razem z podaniem osocza
bogatopłytkowego celem przyspieszenia i zwiększenia efektów leczenia. Na życzenie pacjentki i po
ustaleniu wskazań możliwe jest podanie również komórek macierzystych CGF.
Zabiegi usuwania brodawek na narządach płciowych (kłykcin kończystych) przeprowadzane są przy użyciu lasera CO2, posiadającego głowicę chirurgiczną, za pomocą, której można szybko i estetyczne dokonać usunięcia niepożądanych zmian. Zaletą terapii laserowej jest natychmiastowa koagulacja tkanek, która minimalizuje ryzyko krwawień i pozwala usunąć zmiany brodawkowe bez konieczności zakładania szwów. Pacjent może od razu po zabiegu wrócić do normalnej aktywności, należy jednak ściśle przestrzegać zaleceń pozabiegowych, omówionych z lekarzem prowadzacym.
LASEROWA REWITALIZACJA, NAWILŻANIE KWASEM HIALURONOWYM I OBKURCZANIE POCHWY
Zabiegi laserowej ginekologii wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, co pobudza pochwę do samoregeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. W wyniku tego pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta. Dzięki rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy, wzrasta poziom nawilżenia. Zabieg z wykorzystaniem lasera uważany jest za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych. Obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu uzyskuje się zatem bez interwencji chirurgicznej.
Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach od 2 do 4 tygodni.
W Wegner Clinic zabiegi estetycznej ginekologii laserowej wykonywane są razem z podaniem osocza bogatopłytkowego, uzyskanym z odwirowanej krwi pacjentki. Taki materiał jest bogaty w trombocyty (płytki krwi) oraz czynniki wzrostu, czyli białka odpowiedzialne za regenerację i naprawę komórek w organizmie. Podając osocze bogatopłytkowe uzyskujemy przyspieszone gojenie i spotęgowanie efektów leczenia. Na życzenie pacjentki i po ustaleniu wskazań możliwe jest podanie komórek macierzystych CGF.
Zabieg rewitalizacji pochwy kwasem hialuronowym skierowany jest do pacjentek z problemem obniżonego nawilżenia błony śluzowej pochwy, który może być spowodowany przez styl życia, zaburzenia hormonalne, wady anatomiczne, przekwitanie, przebytą ciążę, poród. Podanie kwasu hialuronowego w śluzówkę pochwy powoduje dogłębne nawilżenie, wygładzenie, dodanie objętości oraz rewitalizację okolic intymnych.
Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja ginekologiczne i przeprowadzenie badania. Następnego dnia po zabiegu możliwy jest powrót do aktywności seksualnej.
Przeciwskazania:
Podczas porodu naturalnego zdarza się, że zaistnieje konieczność nacięcia krocza. Po nacięciu kobieta przez długi czas wraca do formy, a sama rana może goić się w uciążliwy sposób. Czasem blizna po nacięciu krocza wygląda nieestetycznie, może „ciągnąć” lub powodować ból podczas współżycia, ale też podczas siedzenia czy oddawania moczu. Może powodować także nietrzymanie moczu.
Za pomocą kwasu hialuronowego możliwe jest przeprowadzenie małoinwazyjnego zabiegu wypełnienia blizny krocza z równoczesnym jej nawilżeniem i poprawą kolorytu. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 30 min. Zaraz po ostrzyknięciu blizny kwasem hialuronowym możliwy jest powrót do codziennej aktywności. W zależności od wyglądu blizny, jej wieku oraz indywidualnych uwarunkowań pacjentki możliwe jest również przeprowadzenie korekcji blizny przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 i/lub podania osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych (CGF).
WYPEŁNIANIE (ZWIĘKSZENIE OBJĘTOŚCI) WARG SROMOWYCH WIĘKSZYCH
Wypełnianie (modelowanie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodując ich powiększenie (uwypuklenie) w przypadku ich małej wielkości. Modelowanie warg sromowych większych służy nie tylko estetyce okolic intymnych, ale także działa ochronnie na narządy głębiej położone ograniczając zakażenia, podrażnienia i otarcia. Działanie kwasu hialuronowego dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki, stymulując fibroblasty do produkcji młodego kolagenu, przez co odmładza leczoną okolicę. Działa na problemy związane ze zmianą wagi oraz zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych jak i na zmiany zachodzące z wiekiem czy po przebytych chorobach.
Wskazaniem do zabiegu u młodych kobiet jest chęć zmiany wyglądu okolic intymnych, zbyt małe wargi sromowe większe co za tym idzie brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego co może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu. Ponadto wypełnienie warg sromowych większych poleca się ten zabieg kobietom, które posiadają wiotką oraz suchą skórę łechtaczki i warg sromowych. Zabieg wypełnienia polecany jest szczególnie kobietom w okresie menopauzalnym lub około menopauzalnym oraz u kobiet po znacznej utracie wagi ciała lub w przypadkach, kiedy zaczynają postępować zaniki tkanki związane z procesem starzenia – skóra staje się cieńsza oraz zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej.
Zabieg polega na wprowadzeniu ginekologicznego preparatu na bazie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe rozprowadzając go po leczonej powierzchni.
Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut, a efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy widoczne są po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu i utrzymują się do 2 lat. Po ustąpieniu znieczulenia może być odczuwany dyskomfort w postaci niewielkiego bólu. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń po zabiegu. Pacjentka wraca do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu.
Przeciwwskazaniem do zabiegów są stany zapalne okolicy zabiegowej, infekcje w okolicy podania preparatu, ciąża.
Decyzja o tym jaki zastosować preparat do okolic intymnych, należy do specjalisty.
Ginekologiczne preparaty kwasu hialuronowego w połączeniu z hormonalną terapią zastępczą (HTZ) i emolientami mogą stać się standardem w leczeniu dolegliwości związanych z menopauzą.
KOREKCJA INTYMNYCH NARZĄDÓW ZEWNĘTRZNYCH/ plastyka warg sromowych mniejszych (LABIOPLASTKA)
Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi korygujące wykonywane metodą laserową.
Zabiegi wykonywane laserem przy użyciu głowicy chirurgicznej osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanych przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfort po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.
Zabieg wykonywany jest zarówno u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny.
Nici Vaginal Narrower zostały stworzone z myślą o kobietach , które odczuwają dyskomfort związany z
poszerzeniem wejścia do pochwy na skutek rozciągnięcia mięśni. Głównym celem zabiegu jest poprawa
wyglądu i atrakcyjności zewnętrznych narządów płciowych kobiety, polepszenie ich funkcji a także
poprawa satysfakcji seksualnej.
Poporodowe uszkodzenia mięśni krocza , nieprawdiłowe ich zszycie , czy też związane z wiekiem
obniżenie tylnej ściany pochwy to niektóre z przyczyn problemów , przeszkadzających w prawidłowym
funkcjonowaniu kobiety. Niezadowolenie z wyglądu i szerokości wejścia pochwy , niekorzystnie wpływa
na jakość zbliżeń seksualnych.
Efekty terapii:
Nić Vaginal Narrower została wykonana z całkowicie bezpiecznego kaprolaktonu – wykorzystywanego
powrzechnie w zabiegach biomedycznych. Vaginal Narrower to pierwsze nici z serii Happy Lift do
zastosowania w ginekologii w celu rekonstrukcji przedsionka pochwy oraz liftingu tkanek krocza.
Subtancja ta wykazuje wysoką tolerancję biologiczną – gwarantującą bezpieczeństwo i wysokie
„przyswajanie” przez organizm – stopniowo ulegając degradacji. Nić została wzbogacona o haczyki ,
które pełnią funkcję zagnieżdżającą .
Przed przystąpieniem do zabiegu , lekarz przeprowadza wywiad lekarski z pacjentką . Lekarz
wykonujący zabieg posiada wiedzę w zakresie tego,aby odpowiednie dobrać ilość nici i umiejscowienie .
Zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym , aby zredukować poziom dyskomfortu i
ewnetualnego bólu.
Gdy pacjent zostanie odpowiednio przygotowany , lekarz przystępuje do docelowego zabiegu.
Wprowadza nić za pomocą igły pod skórę w miejsca wymagające ingerencji. Dwóch nici Vaginal
Narrower używa się jedynie w przypadkach defektów o większym nasileniu; w pozostałych przypadkach
stosuje się nić pojedynczą. Reakcja tkankowa na szew odpowiada za zjawisko „ secondary vector of
pull”, który powoduje, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet po wchłonięciu się nici.
Vaginal Narrower dba o wysoki poziom komfortu pacjenta,poprzez szybkie gojenie i brak blizn.
Pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych obowiązków z wyłączeniem współżycia przez 1-2
tygodnie.
Przeciwskazania do zabiegu:
Powikłania po zabiegu Vaginal Narrower zdarzają się bardzo rzadko i na ogół maja niegroźny dla
zdrowia charakter np.: krwawienie lub infekcja.
Iniekcja preparatu kwasu hialuronowego w okolice punktu G to najszybsza i obecnie najskuteczniejsza metoda zwiększenia spectrum doznań seksualnych u kobiety oraz jej satysfakcji z życia seksualnego. Oparty na bazie kwasu hialuronowego wypełniacz, przeznaczony przede wszystkim do iniekcji w okolice intymne, doskonale, szybko i bez skutków ubocznych ujędrnia i powiększa punkt G.
Punkt G uważany jest za jedną z najbardziej erogennych stref ciała kobiety. Zabieg powiększenia punktu G skierowany jest do wszystkich kobiet, które pragną poprawić i wzmocnić doznania intymne. Wykonanie tego rodzaju zabiegu możliwe jest również w przypadku niezadowolenia z życia seksualnego i całkowitego braku orgazmu pochwowego.
W wyniku zabiegu powiększenia punktu G pacjentka zyskuje możliwość głębszego i bardziej intensywnego przeżywania doznań seksualnych, poprawy jakości swojego życia seksualnego i przeżywania głębokiego orgazmu pochwowego.
Zabieg powiększenia punktu G jest niechirurgiczną, nisko inwazyjną metodą zabiegową polegającą na wstrzyknięciu w okolice punktu G preparatu kwasu hialuronowego (G- Shot) lub osocza bogatopłytkowego/ komórek macierzystych CGF (O-Shot). Powoduje to głębokie nawilżenie, ujędrnienie i poprawę objętości ostrzykniętego obszaru.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Po jego zakończeniu pacjentka może w ciągu kilku godzin wrócić do normalnej aktywności, w tym aktywności seksualnej.
Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru tkanki pokrywającej lub otaczającej łechtaczkę (tzw. napletek lub kapturek łechtaczki). Czasami fałd skórny nad łechtaczką jest przerośnięty lub rozciągnięty, powodując dyskomfort zarówno fizyczny, jak i emocjonalny i często ma negatywny wpływ na odczuwanie przyjemności podczas stosunków seksualnych. Niektóre z pacjentek chcą ‚aby zwyczajnie poprawić wygląd okolicy intymnej i dzięki takiemu zabiegowi również ten cel jest realizowany.
Wskazaniem do zabiegu jest niezadowolenie z wyglądu łechtaczki i jej otoczenia, przerost napletka łechtaczki. Ponadto może się pojawiać u tych pacjentek dyskomfort podczas noszenia obcisłej odzieży oraz niemożność osiągnięcia orgazmu łechtaczkowego.
Korzyści, które wynikają z plastyki łechtaczki to przede wszystkim poprawa wyglądu okolic intymnych czyli bardziej estetyczny wygląd łechtaczki. Za tym idzie wzrost poczucia własnej wartości i zadowolenia z własnego wyglądu oraz wzrost atrakcyjności seksualnej. Zabieg ten pozwala na łatwiejszą jej stymulację, co podnosi doznania seksualne podczas stosunku.
Po zabiegu pacjentkom towarzyszy lekki ból oraz dyskomfort w okolicy krocza. Są to objawy typowe i ustępują do 7 dni po zabiegu.
Manualne oczyszczanie to nic innego jak ręczne usuwanie wykwitów skóry w postaci zaskórników otwartych, zamkniętych, krost i prosaków. Dodatkowo w czasie zabiegu wykonywane są inne czynności, które mają nam ułatwić i pomóc dokładnie wykonać pracę manualnego oczyszczania.
Na czym polega zabieg?
Po wykonanym demakijażu skóry i wstępnej jej analizie, można wykonać odświeżający peeling np. enzymatyczny, drobnoziarnisty co ma na celu pozbycie się starych komórek naskórka. Rodzaj peelingu należy dobrać do rodzaju cery. Kolejny etap to rozpulchnienie skóry, obecnie najczęstszym rodzajem rozpulchniania skóry jest użycie wapozonu, urządzenia emitującego parę wodną, które dodatkowo posiada funkcję ozonowania, co dezynfekuje skórę i zapobiega tworzeniu się zmian zapalnych. Następnie należy przejść do głównej fazy zabiegu jakim jest oczyszczanie, należy zrobić to szybko tak nie dopuścić do obkurczenia porów skóry. Podczas zabiegu dokonywane są uciski na skórze w miejscach gdzie występują zmiany. Uciski powinny być wykonywane jedynie opuszkami palców, nie paznokciami a po usunięciu zmian należy dokładnie zdezynfekować miejsca poddane zabiegowi. Kolejnym krokiem jest nałożenie maski lub ampułki łagodzącej, nawilżającej lub ściągającej w zależności od rodzaju i stanu skóry.
Wskazania do oczyszczania manualnego:
Przeciwskazania do oczyszczania manualnego:
Skóra po zabiegu manualnego oczyszczania może być lekko podrażniona, zaczerwieniona oraz spuchnięta. Częstotoliwość zabiegów zależna jest od rodzaju skóry, intensywności zmian.
AQUAPURE - hydropeeling z aktywnymi substancjami.
Oczyszczanie i odmładzanie skóry podczas jednego zabiegu? Takie możliwości daje nowoczesne urządzenie AquaPure, które pomaga przeciwdziałać wielu problemom skóry, odżywia ją i poprawia jej elastyczność. Skóra wygląda świeżo i zdecydowanie młodziej. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast, dlatego stosowany jest on często jako zabieg bankietowy.
Zabieg AQUAPURE polega na usuwaniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z powierzchni skóry z równoczesną aplikacją specjalistycznych substancji aktywnych dobranych do problemu skóry o działaniu oczyszczającym, nawilżającym i odmładzającym.
Zabieg składa się z kilku etapów, o różnorodnym działaniu i przeznaczeniu. Pierwszy z nich to oczyszczenie skóry pacjenta przy pomocy substancji złuszczających. Następnie na oczyszczoną skórę nanoszone są unikalne substancje aktywne, zawierające przeciwutleniacze, składniki przeciwzapalne i nawilżające. Kolejnym etapem jest masaż końcówkami zabiegowymi, co relaksuje i poprawia ukrwienie, widocznie wygładzając skórę, niwelując zmarszczki i zmęczony wygląd. Na tym etapie wykorzystujemy technikę elektroporacji z możliwością aplikowania wybranego serum, które dodatkowo odżywia skórę i sprzyja regeneracji.
Pokrętło regulujące AQUAPEEL umożliwia równe rozprowadzenie danego kosmetyku przy 10 poziomach intensywności. Odpowiedz na ten problem w rozwijającej się technologii mikrodermabrazji zwiększa skuteczność zabiegu, poprzez penetracje substancji aktywnych.
AQUAPURE wyposażone jest w 4 głowice pozwalające na przeprowadzenie kompleksowego zabiegu.
Głowice zabiegowe:
AQUAPURE wyposażone jest w 4 głowice pozwalające na przeprowadzenie kompleksowego zabiegu.
AQUAPEEL Usuwa martwe komórki naskórka i inne zanieczyszczenia |
![]() |
ELEKTROPORACJA
|
![]() |
MIKROPRĄDY
|
![]() |
CHŁODZENIE / GRZANIE CHŁODZENIE
GRZANIE:
|
![]() |
Zaletą zabiegu jest wysoki poziom aseptyki a sam proces eksfoliacji jest łagodny i delikatny. Gwarantują to specjalne opatentowane jednorazowe końcówki, posiadające spiralny kształt oraz żebrowatą i ścierną powierzchnię. Różny kształt i wielkość końcówek rozszerza możliwości specjalisty oraz pozwala dokonywać zabiegów nie tylko na twarzy, ale też na ciele.
Gama roztworów wodnych:
Preparaty, które oferuje AQUAPURE są najwyższej jakości. Zawierają one starannie dobrane składniki oraz wyciągi z roślin, takie jak ekstrakty z miodu, wąkrotka azjatyckiego, peptydy, kwas hialuronowy, papainę czy owies zwyczajny.
1. PEEL+ |
![]() |
2. SEBO+ Krok drugi to rozpuszczanie sebum i skuteczna kontrola porów. Pomaga to skórze w znalezieniu równowagi pomiędzy oleistą a nawilżoną strukturą. |
![]() |
3. REJUVE+ Ostatni krok terapii uelastycznia skórę wywołując regenerację kolagenu i elastyny. Nawilża i odżywia skórę oraz dostarcza jej bogatych antyoksydantów. |
![]() |
4. CLEANSYS Środek oczyszczający przewody, który został stworzony na potrzeby systemu. |
![]() |
Mikrodermabrazja diamentowa to metoda złuszczania skóry, która wykorzystuje specjalnie zaprojektowane narzędzie do usuwania głębokich warstw naskórka. Z reguły zabieg wykonuje się w okolicy twarzy, często jednak przeprowadzany jest w obrębie pośladków czy pleców. Mikrodermabrazję diamentową stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, redukcji blizn, a także przebarwień skóry. Co warto wiedzieć o zabiegu?
Z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, o rozmaitych typach skóry. Zabieg poleca się w przypadku osób, którym zależy na redukcji zmarszczek spowodowanych starzeniem się skóry bądź tych powstających w wyniku działania słońca. Ponadto mikrodermabrazję diamentową stosuje się w przypadku tendencji do powstawania na powierzchni skóry nieestetycznych przebarwień. Wiele przebarwień skórnych zlokalizowanych jest w obrębie naskórka. Z tego względu za pomocą głębokiego peelingu można je zredukować.
Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej:
Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej są m.in.:
Opis zabiegu:
Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej wyposażone jest w głowicę diamentową, która umożliwia stopniowe usuwanie wierzchnich warstw naskórka. Wskutek tego do warstwy podstawnej naskórka (tej najgłębiej położonej) dochodzi impuls, który indukuje przyśpieszenie podziałów komórkowych i tworzenie nowych, zdrowych komórek.
W trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej z powierzchni skóry usuwane są obumarłe komórki, a także oczyszczone zostają pory skórne znajdujące się w obrębie skóry. W obrębie tkanki podskórnej dochodzi do stymulacji krążenia skórnego i poprawy ogólnego ukrwienia skóry. W efekcie cera jest gładka, dobrze napięta, a jej barwa nabiera zdrowego kolorytu. Proces złuszczania naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej jest szybki i z reguły mało bolesny. Ponadto ryzyko powstania jakichkolwiek działań niepożądanych po zabiegu jest bardzo niewielkie.
Pierwszym etapem mikrodermabrazji diamentowej jest dokładne oczyszczenie partii skóry, w której obrębie wykonywany będzie zabieg. Następnie kosmetolog za pomocą diamentowej głowicy wykonuje złuszczanie skóry, pasmo po paśmie. Trwa to około 20-30 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być tkliwa i żywo zaczerwieniona. Jednak dolegliwości te ustępują już następnego dnia. Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej konieczne jest stosowanie preparatów ochronnych z filtrami UV SPF 50+, gdyż skóra jest znacznie bardziej uwrażliwiona na działanie słońca.
Peeling chemiczny czyli złuszczanie skóry kwasami (kwas glikolowy, migdałowy, pirogronowy, salicylowy, azelainowy, melanostop TRAN 3X, yellow peel, TCA, acnelan, cosmelan...)
Zastosowanie i efekty peelingu chemicznego:
Jak wygląda zabieg?
Kosmetolog na podstawie wywiadu z pacjentem dobiera rodzaj peelingu chemicznego do typu skóry i oczekiwanych efektów. Skóra zostaje dokładnie oczyszczona i odtłuszczona. Następnie nakładany jest na leczony obszar roztwór peelingu chemicznego przy użyciu jednorazowych patyczków. W zalezności od rodzaju peelingu, jego PH, konsystencji oraz indywidualnej rekacji skóry na substancje chemiczne peeling pozostaje na skórze od ok. kilku minut do nawet kilku- kilkunastu godzin. W tym czasie pacjent odczuwa pieczenie, którego nasilenie zależy od typu peelingu. Po zakończonej procedurze następuje neutralizacja peelingu przy użyciu wody bądź neutralizatora. Następnie nakładany jest krem łagodzący oraz filtr przecisłoneczny SPF 50+. Skóra pozostaje zaczerwieniona i tkliwa przez kilka godzin. Intensywność złuszczania zależy od rodzaju peelingu i może być drobnopłatkowa, prawie niewidoczna. W przypadku peelingów głębokich złuszczanie może przebiegać bardzo intensywnie z powstaniem uczucia wysuszonej maski na twarzy, która po kilku dniach od zabiegu pęka i złuszcza się grubopłatowo przez nastepne kilka dni. We wczesnym okresie po zabiegu celowe jest pokrywanie skóry kremami nawilżającymi według zaleceń kosmetologa oraz bezwzględna ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). W tym celu należy stosować kremy z filtrami o wartości SPF (sun protective factor) powyżej 50 przez minimum 1 miesiąc po zabiegu. Bardzo istotne jest unikanie mechanicznego podrażniania skóry po zabiegu oraz nieodrywanie odstających, wysuszonych fragmentów skóry, ponieważ postępowanie takie może doprowadzić do powstanie blizn.
Tydzień przed ustalonym zabiegiem należy zaprzestać zabiegów depilacji, złuszczania na obszarze, który będzie poddawany peelingowi. Nie należy golić się w dzień zabiegu! W przypadku stosowania leków, kremów, masek, peelingów podrażniających skórę należy o tym fakcie koniecznie poinformować kosmetologia przed zabiegiem!
Wskazania do leczenia peelingami chemicznymi:
Przeciwwskazania do stosowania peelingów chemicznych:
Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym zachodzącym pod wpływem gwałtownego zmniejszania ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie cieczy z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu skóra musi być wilgotna. Woda w 'zetknięciu' z ultradźwiękami tworzy mikropęcherzyki, które następnie ulegają gwałtownemu rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.
Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?
Peeling usuwa z naskórka martwe komórki, dlatego dokładnie czyści skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii. Wibracje usprawniają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry. Zmiany zauważalne już po pierwszej wizycie to eliminacja wągrów i poprawa gospodarki wodnej skóry. Oprócz tego zabieg jest bardzo relaksujący.
Kto może korzystać z peelingu kawitacyjnego?
Wszystkie rodzaje cery od czasu do czasu wymagają złuszczenia, dlatego peeling kawitacyjny będzie mieć pozytywne działanie dla każdej z nas. Zabieg polecany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz różowatym, zaskórnikami i wągrami - to jeden z niewielu patentów na te czarne kropki. Jest pomocny dla cery mieszanej i tłustej, gdzie zmniejsza wydzielanie sebum i tzw. „świecenie się” twarzy. Skórze przesuszonej i zmęczonej dodaje blasku, a u niektórych osób zredukuje drobne zmarszczki. Regularnie stosowany będzie ratunkiem dla przebarwień.
Peeling kawitacyjny nie musi być stosowany jako zabieg samodzielny. Kosmetolodzy polecają go również jako formę przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywiających, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych. Jest nieinwazyjny, więc sprawdzi się również u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.
Jak wygląda zabieg?
Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut. Różni się początkiem i końcem w zależności od salonu, do jakiego się wybierzemy. Na zabieg najlepiej przyjść bez makijażu. Kosmetolog oczyści skórę tonikiem lub żelem, dla wzmocnienia efektu może zastosować peeling ziarnisty. Następnie nałoży na skórę serum i rozpocznie zabieg szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe. Nie jest to bolesne, ale może łaskotać i drapać.
Wrażenie, które odczuwamy na skórze, przypomina masowanie twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. Pani wykonująca zabieg będzie powoli oczyszczać poszczególne partie skóry. Później skupi się na tych bardziej problematycznych, jak np. nos i broda, aż zrogowaciały naskórek w końcu zostanie usunięty. Zazwyczaj zabieg kończy się mikromasażem lub nałożeniem maseczki nawilżającej. Jeszcze dzień po skóra może być zaczerwieniona, dlatego na peeling kawitacyjny najlepiej umówić się kilka dni przed ważnym wyjściem. Do trzech tygodni po zabiegu należy chronić skórę przed działaniem słońca i stosować na dzień kremy z filtrem SPF 50.
Dla osób z cerą normalną, szczególnie tych dopiero zaczynających swoją przygodę z zabiegami, peeling może być zrobiony w ramach jednorazowej wizyty w celu odświeżenia skóry jesienią. Osoby z cerą problematyczną, aby uzyskać trwały efekt, powinny wykonać od 3 do 6 zabiegów w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych.
Peeling kawitacyjny oczyszcza i odmładza skórę. Takie zabiegi stosuje się na: twarz, plecy, ramiona, dekolt i szyję.
Przeciwwskazania do zabiegu to:
Mezoterapia bezigłowa jest to nieinwazyjny system odmładzania skóry. To sposób dostarczania do głębokich warstw skóry substancji aktywnych, celem poprawy jej kondycji, odmłodzenia, redukcji zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień.
Jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym i przyjemnym. Pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty poprawy stanu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom inwazyjnym, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęki, siniaki.
Sposób działania:
Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega ona na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Dociera ona do wnętrza skóry, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, dzięki temu pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości penetracji aplikowanych substancji aktywnych.
Efekty po serii zabiegów:
– wyraźnie widoczne rezultaty liftingujące
– redukcja zmarszczek i bruzd
– ujędrnienie, nawilżenie, regeneracja skóry
– poprawa kolorytu i struktury skóry
– redukcja rozstępów.
Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi, dostosowany do potrzeb skóry pacjenta.
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym, całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie występuje żadne uczucie dyskomfortu, ewentualnie lekkie mrowienie. Dzięki możliwości regulacji parametrów, dostosowujemy terapię do progu odczuwania klientki. W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych. Długość zabiegu zależy od obszaru skóry, do którego dostarczane są substancje aktywne. Zabieg trwa ok. 30-40 minut.
Częstotliwość: dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.
Przeciwwskazania:
– ciąża, karmienie piersią
– metalowe elementy w ciele,
– choroby serca,
– rozrusznik serca,
– choroby żył,
– epilepsja,
– nadwrażliwość skóry.
Primelle to jak wszystkie endermologie czy endermomasaże masaż wykorzystujący podciśnienie z użyciem specjalnej aparatury. Oddziałuje na skórę i tkankę podskórną, wszechstronnie wpływając na organizm. Uznaje się, że ma działanie:
Masaż próżniowy czy też edndermologia lub endermomasaż, to najpopularniejsze procedury jeśli chodzi o zabiegi modelujące sylwetkę, nakierowane na poprawę wyglądu skóry wybranych obszarów ciała. Technika znajduje też zastosowanie przy wykonywaniu procedur odmładzających na twarzy, a dodatkowo może być wykorzystywana do redukcji bólu kręgosłupa, bólów mięśniowych oraz reumatycznych. Szereg działań prozdrowotnych które można uzyskać, jest wykorzystywane również w gabinetach rehabilitacyjnych.
Jak wyglądają zabiegi masażu próżniowego?
Do przeprowadzania endermomasażu wykorzystujemy specjalną aparaturę, która wytwarza podciśnienie. W głowicy ukryte są rolki oraz komora ssąca, dzięki czemu skóra formowana jest w fałd zasysany do urządzenia. W ten sposób uzyskuje się pożądane pobudzenie tkanek. Pacjent wkłada jednak specjalny kombinezon, dzięki któremu głowica urządzenia nie ma bezpośredniego kontaktu z ciałem. Minimalizuje to dyskomfort odczuwalny podczas „wciągania” skóry oraz zabezpiecza skórę przed wystąpieniem efektów nieporządanych jak np. siniaki, wybroczyny krwawe.. Sprzęt jest sterowany komputerowo, co pozwala m.in. na dobór odpowiedniej mocy ssania.
Masaż może być wykonywany na wielu obszarach ciała, co wymaga odpowiedniego doboru intensywności oraz głowicy. W przypadku liftingu twarzy używa się też mniejszych głowic, by dokładnie zająć się wszystkimi jej obszarami. Procedura oddziałuje dobrze nie tylko na wygląd, ale też samopoczucie. Dla uzyskania optymalnych efektów rekomenduje się wykonywanie serii składających się z od kilku do kilkunastu zabiegów.
Zarówno zabieg masażu próżniowego ciała Primelle jak i lifting twarzy Primelle są zabiegami nie tylko skutecznymi i bezpiecznymi, ale również niezmiernie przyjemnymi i relaksującymi.
Zabiegi estetyczne:
Zabiegi terapeutyczne:
Zabiegi sportowe:
Rekomendowana seria zabiegów:
Liczba zabiegów: 10-20 Częstotliwość: 2-3 razy w tygodniu Czas trwania: ok. 50- 60 min (w trakcie jednego zabiegu opracowywane jest całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem mejsc problematycznych)
Zapraszamy na profesjonalne zabiegi masażu twarzy, szyji i dekoltu oraz drenaż limfatyczny twarzy manualny bądź przy użyciu sprzętu endermologicznego. Pracujemy na dedykowanych do masażu produktach firmy KLAPP, które dodatkowo poza świetnymi właściwościami poślizgowymi poprawiają kondycję skóry. Masaże wykonywane są celem poprawy owalu twarzy, mają działanie stymulujące mikrokrążenie ale również świetnie odprężają i dają poczucie relaksu.
Fale uderzeniowe, inaczej akustyczne to niezwykle silne, ukierunkowane impulsy dźwiękowe, które wywołują drgania w organizmie.
W medycynie robią karierę od lat 80-tych, kiedy zaczęto ich używać do rozbijania kamieni nerkowych oraz leczenia schorzeń ścięgien
i mięśni. Odrkryto wtedy, że impulsy dźwiękowe o dużej energii rozchodzą się w ciele jako drgania i mają zdolność bezinwazyjnego „przechodzenia” przez otaczające tkanki. Terapia akustyczna została dopasowana do: leczenia cellulitu, modelowania sylwetki, terapii blizn i rozstępów.
Fala akustyczna okazała się bardzo skuteczna w leczeniu wszystkich form cellulitu, co potwierdzają badania kliniczne. Fala uderzeniowa o wysokiej energii daje długotrwałe efekty (minimum do 6 miesięcy po serii zabiegów), a jednocześnie jest nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna. Z powodzeniem zwalcza cellulit na: ramionach, brzuchu, pośladkach, udach i całych nogach.
Zarówno blizny, jak i rozstępy dobrze reagują na terapię akustyczną. Z medycznego punktu widzenia rozstępy traktuje się podobnie jak blizny, ponieważ są one rodzajem uszkodzenia czy osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych, tworzących strukturę skóry. Fala shockowa, zwiększając ukrwienie i pobudzając pracę fibroblastów, zwiększa produkcję dobrej jakości kolagenu i elastyny.
W rezultacie blizny i rozstępy wygładzają się.
BLIZNY: Nierówności zostają zredukowane, przykurcze tkanek zanikają, blizna uelastycznia się i wtapia w otaczającą ją normalną tkankę. Także system nerwowy wokół blizny zostaje zregenerowany, co jest ważne dla klientów z zaburzeniami czucia w rejonie blizn.
ROZSTĘPY: Fala akustyczna poprawia teksturę skóry pokrytej rozstępami, nowo wytworzony kolagen wypełnia wgłębienia, poprawia się też koloryt skóry.
PO LIPOSUKCJI Zabiegi uderzeniową falą akustyczną poleca się po inwazyjnych zabiegach, w tym chirurgicznych, których celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej. Zdarza się, że po tego typu ingerencjach powierzchnia ciała jest nierówna, występują pofałdowania, zastoje oraz nadmiar „luźnej” skóry. Fala akustyczna poprawia metabolizm tłuszczów, wygładza skórę, jednocześnie ją ujędrniając
i napinając. To doskonały zabieg, rekomendowany standardowo po zabiegach lipolizy i lipoplastyki.
Fala akustyczna to lubiany zabieg ze względu na szybkie efekty. Są one widoczne u większości osób już po pierwszej sesji. Najczęściej skokowa poprawa jakości skóry następuje po trzeciej i czwartej sesji. Optymalna liczba zabiegów zależy jednak od sytuacji wyjściowej (stopień zaawansowania cellulitu), trybu życia (ruch, dieta) oraz czynników genetycznych.
TERAPIA AKUSTYCZNA – EFEKTY W ESTETYCE
Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Zaleca się go w przypadku:
PRZECIWWSKAZANIA do zabiegu
CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW
Już po pierwszym zabiegu skóra jest gładsza, ujędrniona i bardziej sprężysta, co zauważa większość klientów. Dla najlepszych efektów zaleca się serię 6-10 zabiegów falą akustyczną co 2-3 dni. Wymagany jest tylko minimalny 48-godzinny odstęp między poszczególnymi sesjami. Dla podtrzymania wyników zaleca się wykonywanie zabiegu przypominającego raz w miesiącu.
BTL EMBODY wykorzystujące zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości - HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology)– energia ta jest skuteczna w rozbudowie mięśni, ponieważ potrafi wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze („ćwiczy” mięśnie ze znacznie większą mocą i częstotliwością niż jest to możliwe podczas jakiegokolwiek treningu!). W czasie jednego zabiegu wywoływanych jest około 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów przez co dochodzi do rozbudowania mięśni i spalenia tłuszczu trzewnego i podskórnego w sposób całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. BTL jest jedynym producentem na rynku, który potwierdził skuteczność terapii EMBODY- HIFEM w niezależnych badaniach klinicznych za pomocą obrazowania sonograficznego, tomografem komputerowym oraz rezonansem magnetycznym i badaniami histopatologicznymi bioptatów mięśni.
REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ!
W trakcie zabiegu BTL EMBODY mięśnie wykonują ponad maksymalne skurcze przez co mózg otrzymuje informację o zapotrzebowaniu na energię w ekstremalnych dawkach. Organizm uwalnia potężną ilość energii z najbliżej położonych komórek tłuszczowych. Efekt kaskadowy uruchamia intensywną lipolizę przez co dochodzi do spalenia tkanki tłuszczowej znajdującej się w sąsiedztwie kurczących się mięśni ale również redukcję tłuszczu trzewnego.
PŁASKI BRZUCH BEZ SKALPELA, INIEKCJI, REKONWALESCENCJI I BÓLU!
Jeden zabieg zapewnia mięśniom wysiłek porównywalny do 20 tysięcy brzuszków. W ciągu 30 minut maszyna pobudza mięśnie brzucha do tak intensywnej pracy! Celem treningu jest płaski i umięśniony brzuch i to bez względu na płeć. Supramaksymalne skurcze wywołują wzrost masy mięśniowej oraz spalają podskórny oraz trzewny tłuszcz a kontury mięśni ulegają widocznemu zarysowaniu.
UNIESIONE, JĘDRNE I KSZTAŁTNE POŚLADKI!
W przypadku treningu pośladków 30-minutowa sesja zastępuje 20 tysięcy przysiadów. W trakcie treningu energia HIFEM wywołuje intensywne, supramaksymalne skurcze, które wzmacniają mięśnie pośladków i jednocześnie redukują tkankę tłuszczową w tym obszarze. Trening nie wymaga żadnej aktywności ani też rekonwalescencji.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
BRZUCH:
POŚLADKI:
DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG EMBODY?
Polecamy zabieg osobom, które:
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW
Optymalna seria zabiegów składa się z minimum 4 sesji (wykonywanych co 2-3 dni). Treningi brzucha i pośladków trwają 30 minut. Efekt jednego zabiegu można porównać do 6 tygodni ćwiczeń! Pierwsze rezultaty zauważalne są po 2-4 tygodniach od ostatniego treningu.
INNOWACJA W ODCHUDZANIU!
Skuteczność i bezpieczeństwo BTL EMBODY zostały przetestowane za pomocą renomowanych metod naukowych (rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, USG i biopsja z badaniem histopatologicznym) w 13 niezależnych badaniach wieloośrodkowych w USA.
Badania kliniczne potwierdziły, że terapia składająca się z 4 zabiegów to:
Japońskie techniki masażu twarzy KOBIDO zapewniają widoczne i długotrwałe efekty, jakie trudno uzyskać za pomocą innych metod.
To całkowicie naturalna i nieinwazyjna forma liftingu i odmłodzenia twarzy. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie i pozbycie się skupionego stresu.
Charakterystyka masażu Kobido:
Kobido działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma Japońskiego masażu w Japonii. Posiada największą liczbę i najbardziej złożone zestawy technik manualnych. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców.
Efekty masażu Kobido:
Zdrowotne efekty masażu Kobido:
Na czym polega zabieg plastyki powiek górnych?
Operację powiek wykonuje się w ułożeniu pacjenta w pozycji horyzontalnej na plecach. Chory jest znieczulony miejscowo 1% lidokainą + adrenaliną 1: 100 000. Wykonuje się rysunki wyznaczające linie cięć oraz stanowiące punkty orientacyjne w trakcie operacji. Po przygotowaniu pola operacyjnego, poprzez przemycie preparatem antyseptycznym, wykonuje się cięcia w wyznaczonych miejscach na powiece górnej nad brzegiem rzęskowym do bocznego kąta oka. Następnie wypreparowuje się i usuwa z ww. cięcia nadmiar skóry i tkanek miękkich. W dalszej części wykonuje się plastykę powieki górnej poprzez przesunięcie nadmiaru tkanek powieki na powstały ubytek. Operację powiek kończy się kontrolą i zaopatrzeniem miejsc krwawienia w polu operacyjnym. Zakłada się szwy pierwotne na powieki, maść z antybiotykiem i opatrunek jałowy.
Kiedy wykonuje się plastykę powiek górnych i jest cel operacji?
Zabieg wykonuje się u chorych z obwisłością powiek górnych, ze wskazań leczniczych i estetycznych. Celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru tkanek miękkich powiek górnych.
Jak przygotowacć się do zabiegu?
Ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym u pacjentów bez obciążeń w wywiadzie zwykle przed tego typu operacją nie wykonuje się badań dodatkowych. Niemniej jednak lekarz czasami może zlecić wykonanie rutynowych badań laboratoryjnych, tj. morfologia, układ krzepnięcia w zależności od stanu zdrowia pacjenta, może również zlecić inne badania dodatkowe, np. EKG, RTG płuc.
Pacjenci palący papierosy w związku z ich negatywnym wpływem na proces gojenia będą proszeni o zaprzestanie palenia na trzy tygodnie przed i po operacji. Muszą się oni też liczyć z tym, że wielu chirurgów dla dobra pacjenta może odstąpić od wykonania operacji u aktywnych palaczy niebędących w stanie rzucić palenia w tym okresie. Rano w dniu zabiegu zaleca się chorym kąpiel pod bieżącą wodą w mydle antyseptycznym.
Tuż przed zabiegiem na skórę naniesione zostaną oznaczenia/ linie, ułatwiające precyzyjne wykonanie operacji. Zrobiony zostanie również komplet zdjęć.
Rekonawalescencja i efekty po zabiegu plastyki powiek:
Dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą środków przeciwbólowych występują bezpośrednio po zabiegu i w ciągu kilku kolejnych dni. Mogą się one nasilać w pewnym stopniu przy wzmożonej aktywności ruchowej i wymagać doustnych leków przeciwbólowych przez następnych kilka tygodni. Normalnym objawem jest występowanie obrzęków, zaczerwienienia, zwiększonego ucieplenia i podbiegnięć krwawych w okolicy operowanej, które ustępują stopniowo w okresie od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
Po operacji plastyki powiek w 1 lub 2 dniu zostanie zdjęty opatrunek. Szwy usuwane są po około 7- 14 dniach po zabiegu. Kąpiel pod bieżącą wodą można wziąć 2 dni po ustąpieniu wydzieliny z rany. Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje najczęściej po upływie 10-14 dni od zabiegu, a do ćwiczeń fizycznych po upływie 3 tygodni. Blizny po operacji mogą być opalane dopiero po upływie roku. Po około 4 tyg. od wygojenia się ran należy zacząć stosować żele silikonowe.
Do czasu wygojenia rany należy dbać o jej higienę wg zaleceń podanych przez personel medyczny. Nie należy prowadzić samodzielnych zabiegów naruszających ciągłość naskórka pokrywającego ranę. W przypadku zamoczenia /zabrudzenia rany należy ją przemyć preparatem antyseptycznym.
Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustąpi, ich struktura ulegnie przebudowie, linie cięć zbledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego i miejscowego chorego oraz jego zaangażowanie w zalecenia co do rehabilitacji, opieki nad ranami oraz bliznami i jest osiągany po upływie około 6 - 18 miesięcy.
Zalecenia po plastyce powiek:
Zalecane leki, środki medyczne i materiały opatrunkowe: PARACETAMOL tabl. 1-2 co 6 h / DEXAK tab a 25 mg: 1 tab co 8 h w razie bólu; LIOTON 1000 gel na krwiaki 3 x dz; DERMATIX gel - smarować blizny co 12 h od 14 dnia od zdjęcia szwów lub ustąpienia wysięku; GAZIKI JAŁOWE 10 x 10 cm; OCTENISEPT; OPATRUNKI JAŁOWE Z POWIERZCHNIĄ CHŁONNĄ; PRZYLEPIEC / PLASTER MEDYCZNY
Zimne okłady
Toaleta rany: codzienna zmiana opatrunku: przemycie Octenisept + opatrunek
Możliwość kąpieli w 2 dobie po zabiegu.
Ochrona przed wysokimi i niskimi temperaturami oraz światłem słonecznym [filtr UV > 30]
Usunięcie szwów za 7 dni
Oszczędzający tryb życia 14 dni; następnie stopniowa rehabilitacja ruchowa
Dieta bogatobiałkowa
Przewidywane wizyty kontrolne w odstępach: 1 tyg. [usunięcie szwów]/ 1 mies., dalej według zaleceń lekarza.
Usuwanie zmian okołopowiekowych typu gradówka, kępki żółte, tłuszczaki, kaszaki i inne odbywa sie po przeprowadzeniu konsultacji okulistycznej z zakwalifikowaniem do zabiegu usunięcia zmiany. Po podaniu znieczulenia w formie iniekcji następuje usunięcie zmiany przy użyciu głowicy chiurgicznej lasera CO2 bądź techniką tradycyjną co się wiąże niekiedy z założeniem szwów pozabiegowych. Dobór metody leczenia zależy od wielkości, umiejscowienia i rodzaju zmiany i jest ustalany przez lekarza okulistę. Po zabiegu może wystąpić niewielkie krawawienie z wystąpieniem wybroczyn krwawych oraz obrzęku na leczonym obszarze. W przypadku dużych zmian konieczne jest założenie cienkich szwów. Postępowanie pozabiegowe polega przede wszystkim na utrzymywaniu rany w czystości (przemywanie jałowym wacikiem z Octeniseptem 2x/dzień), unikanie moczenia rany, zwłaszcza pod prysznicem przed okres 48 h, pielęgnacja rany oraz wizyty kontrolne według zaleceń lekarza. W przypadku większych zmian, w leczonym obszarze może powstać niewielka blizna, którą należy pielęgnować stosując przeznaczone do tego produkty apteczne przez okres min. 3 miesięcy po zabiegu.
Ulica 41/2
Miasto, 00-000
Email: email@email
Telefon: 123 456 789
Pon-Pią: 8 - 16
Sobota: 8 - 12